Roczek forum :)

Sprawy związane z administracją oraz działaniem forum.

Powrót do Sprawy forum

Re: Roczek forum :)

Postprzez Humulus 08 gru 2009, 14:30

...No i w sumie dobrze by było by takie koszulki promocyjnie każdy forumowicz otrzymał za darmo :P.
Obrazek
Avatar użytkownika
Humulus
 
Wiek: 42
Skąd: Tomaszów Lub.

Re: Roczek forum :)

Postprzez Monisia 08 gru 2009, 14:34

Humulus napisał(a):...No i w sumie dobrze by było by takie koszulki promocyjnie każdy forumowicz otrzymał za darmo
no to to na pierwszym miejscu :P
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Roczek forum :)

Postprzez dj3500 08 gru 2009, 14:53

Nie no, wychodząc z takiego założenia to nikt nigdy by się nie reklamował w żaden sposób, "bo kto ma znaleźć ten znajdzie". Tymczasem do nas wcale nie jest łatwo dotrzeć w sieci. Nobel coś tam próbował pozycjonować swojego czasu, ale biorąc pod uwagę jego wydajność i profesjonalizm we wszystkim za co się złapie, nie jest zaskoczeniem, że nic to nie dało. Przykładowo na haśle "forum muzyki elektronicznej" (a przecież to jest nazwa forum!) mamy czwartą pozycję - ok, to jeszcze ktoś znajdzie, ale musi wpisać dokładnie tę frazę. Na "forum muzyki trance" - 31. Za to tutaj jesteśmy pierwsi. Co prawda zainstalowałem moda który wycina słowa kluczowe z tematów i postów, co powoduje, że jak ktoś szuka konkretnych rzeczy o których tutaj dyskutowano to może nas znaleźć, ale to nie daje nam wysokich miejsc wśród tych wyników. Algorytm Google'a powoduje, że strona jest wysoko jeśli dużo linków z innych stron na nią wskazuje. Na nas właściwie nic z zewnątrz nie wskazuje. Hanan i phantom - naprawdę Wam się wydaje, że kto ma dotrzeć ten dotrze?

A ponieważ napływ ludzi by się nam przydał, więc należałoby zatroszczyć się o jakąś formę promocji. Zawsze można zacząć choćby od Google Adsów, można spamować portale społecznościowe, można ogłaszać się na portalach które nie są spokrewnione z żadnym forum.

Koszulki mogłyby być sensowne, ale w istocie mało kto wchodzi potem na adresy które gdzieś tam dojrzy. To raczej taki element dla przyjemności samego noszącego.

W ogóle zobaczcie co teraz jest na http://fmt.com.pl :o B! chyba sprzedał komuś domenę.

A, i jeśli kogoś interesują statystyki na temat forum (np. po jakich hasłach w google ludzie nas znajdują): awstats (do godzin tam podanych trzeba dodać 7, bo serwer jest w USA).
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Roczek forum :)

Postprzez Sisiek 08 gru 2009, 19:10

Zawiodłem się. Mały poziom popeliny. Dżony gdzieś zaginął w akcji, ja nie mam czasu, Alex odpuścił wiec nawet nie ma się z kim porządnie pokłócić na tematy muzyczne jak za dawnych czasów. :D Plusem są dobre banie ale też ostatnio wypadłem z obiegu.
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Roczek forum :)

Postprzez drevni 08 gru 2009, 19:16

Sisiek napisał(a):Plusem są dobre banie ale też ostatnio wypadłem z obiegu.

Wpadnij do Krakowa ;)
Avatar użytkownika
drevni
 
Wiek: 38
Skąd: małopolska

Re: Roczek forum :)

Postprzez phantom 08 gru 2009, 19:26

dj3500 napisał(a):Hanan i phantom - naprawdę Wam się wydaje, że kto ma dotrzeć ten dotrze?

Szkoda tylko tych, którzy pisali mniej lub więcej na FMT, a na to forum się nie przenieśli, bo po prostu o nim się nie dowiedzieli. Natomiast odnośnie osób "z zewnątrz", to moje zdanie jest takie, że ten, kto chce podyskutować o elektronice w Internecie, już pewnie to robi. Jeśli nie trafi na FME, to wpadnie na forum nowamuzyka, dnb czy dogorywające progg. Zauważ, że lajf, mimo przykuwającego oko layoutu, nie ma rozwiniętej bazy społecznościowej. Grono osób, które chcą wymieniać się opiniami nt. EDM, jest ograniczone, więc skoro coraz mniej piszemy o transie, to tak naprawdę nie mamy karty przetargowej.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Roczek forum :)

Postprzez dj3500 08 gru 2009, 19:40

phantom napisał(a):Natomiast odnośnie osób "z zewnątrz", to moje zdanie jest takie, że ten, kto chce podyskutować o elektronice w Internecie, już pewnie to robi. Jeśli nie trafi na FME, to wpadnie na forum nowamuzyka, dnb czy dogorywające progg.

Temu nie przeczę. Ale chyba chodzi o to żeby trafił na FME? Nie wiem co to jest lajf. A przyciągnąć warto choćby transowców. Przecież po pierwsze, u nas to i tak największa grupa, a po drugie, gusta ewolują i transowcy odchodzą w pokrewne gatunki, co jest plusem dla nas. Zresztą w Internecie na pewno jest o wieele więcej osób chcących dyskutować o elektronice niż nasze trochę-ponad-dwieście-z-czego-kilkadziesiąt-aktywnych.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Roczek forum :)

Postprzez sector 14 gru 2009, 14:07

Poniewaz, nikt nie zauwazyl (a mowilem :) :!:) w sobote minal nam 1 rok forum!.

Troche statystyk dla zainteresowanych :).

Podczas tego jednego roku, napisalismy lacznie okolo 25779 postow w 1974 tematach co daje nam srednio 70.27 postow dziennie (5.38 tematu/dzien) i rozszerza baze do rozmiaru 63.66 MiB.
Liczba zarejestrowanych uzytkownikow wynosi 249, niestety ilu jest aktywnych, sami juz wiecie najlepiej.

Oby tak dalej. 100 lat forum :note: :freehugs:
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Roczek forum :)

Postprzez paauli_83 14 gru 2009, 14:16

Będę lepsza o roczek :D - 101 latek :jumpy:
Avatar użytkownika
paauli_83
 
Wiek: 40
Skąd: from your head

Re: Roczek forum :)

Postprzez bAchoR 16 gru 2009, 7:16

Kto miał dotrzeć ten dotarł i jest OK.
Kto tam jeszcze z dawnego forum tak głosu udzielał ? (poza nami) Z tego co wiem to nikt. Ci, którzy uczestniczyli regularnie w życiu forum są tu, z nami. A reszta niech wypierdala. :roll: Pozatym przeważająca większość miała ze sobą kontakt. Nawet Adika tu mamy, który nie odwiedzał już FMT tak często. Także, nie wiem do czego bijecie ?
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Roczek forum :)

Postprzez dj3500 16 gru 2009, 8:26

Na pierwszy rzut oka pewnie rzeczywiście może się wydawać, że wszyscy aktywni się przenieśli, no ale tak nie jest. Teraz już Ci nie pokażę bo FMT nie ma, trudno byłoby mi też wymienić długą listę nicków, ale jak się zajrzało w listę użytkowników (nawet tylko tych z wysokimi postcountami) to okazywało się że brakuje u nas wielu osób. Tak samo jak się wracało do jakichś dyskusji, to przewijały się tam osoby nieobecne tutaj.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Roczek forum :)

Postprzez Monisia 16 gru 2009, 11:22

ja pamiętam wiele burzliwych tematów i o wiele wiele więcej ludzi się wypowiadało... niestety nie ma jak do nich dotrzeć ?
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Roczek forum :)

Postprzez yaper 16 gru 2009, 16:59

Roczek minął i powracają jak bumerang sentymentalne wspomnienia. Okres świąteczny z FME był niesamowity, kumaci wiedzą o co kaman.
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Roczek forum :)

Postprzez phantom 16 gru 2009, 18:06

10 i więcej osób na czacie :).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Roczek forum :)

Postprzez Freezer 17 gru 2009, 14:12

drevni napisał(a):
Sisiek napisał(a):Plusem są dobre banie ale też ostatnio wypadłem z obiegu.

Wpadnij do Krakowa ;)

Ja byłem w ostatni weekend i całkiem dobrze było :)
Avatar użytkownika
Freezer
Shipwrecked
 
Wiek: 36
Skąd: Wrocław

Re: Roczek forum :)

Postprzez drevni 17 gru 2009, 17:42

Freezer napisał(a):
drevni napisał(a):
Sisiek napisał(a):Plusem są dobre banie ale też ostatnio wypadłem z obiegu.

Wpadnij do Krakowa ;)

Ja byłem w ostatni weekend i całkiem dobrze było :)

Wiadomo, Kraków ;)

Jeśli mam być szczera to mi się wydaje, jakby to forum istniało o wiele dłużej...
Może to przez FMT... Nie wiem. Nieważne :D
I nie wiedzieć czemu, właśnie mi się przypomniał CF 2007 i upadek Siśka tuż po przekroczeniu bramki :lol:
Avatar użytkownika
drevni
 
Wiek: 38
Skąd: małopolska

Re: Roczek forum :)

Postprzez Sisiek 17 gru 2009, 19:47

drevni napisał(a):I nie wiedzieć czemu, właśnie mi się przypomniał CF 2007 i upadek Siśka tuż po przekroczeniu bramki :lol:


To był symbol mojego upadku moralnego :D oraz upadku muzyki trance :D Wstałem już odmieniony. Przy dźwiękach Chrisa Liebinga rozpoczęła się era minimal-techno :D
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Roczek forum :)

Postprzez Stelmach 20 gru 2009, 23:14

sector napisał(a):Liczba zarejestrowanych uzytkownikow wynosi 249, niestety ilu jest aktywnych, sami juz wiecie najlepiej.


....ilu jeździ regularnie na eventy, interesuje się muzyką, towarzystko się udziela i przyjaźni też wiemy...
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Roczek forum :)

Postprzez bAchoR 21 gru 2009, 10:11

....ilu jeździ regularnie na eventy, interesuje się muzyką, towarzystko się udziela i przyjaźni też wiemy...


TO jest FORUM, a nie dziupla przyjaciół zielonego lasu. Odróżniajcie pewne sprawy od siebie. :)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Roczek forum :)

Postprzez Stelmach 21 gru 2009, 11:21

Nawet jeśli zawężymy pojęcie forum do ścisłego związku z muzyką i imprezami to okazuje się, że ekipa z "tego starego" potrafiła stawić się liczbą ok. 50 osób na Tiesto w Hali Ludowej, niewiele mniej na Arminie, pierwszych Creamfield'sach czy Audioriver. Ludzie czuli w sobie pociąg do muzyki, imprez, wyjazdów. A teraz... jest z 5-10 osób, które regularnie jeżdżą, reszta dała sobie spokój i zamula się tekstami typu "brak kasy", "choroba", "studia", idt....

Zdaję sobie bachor sprawę że poziom imprez w Polsce leży i umiera (komercja, brak rozsądnych agencji, cięgle te same twarze) ale przecież wyjazdy zagraniczne, które propaguję kosztują jedynie około 200 zł więcej i pomijam przy tym frajdę samego wyjazdu, możliwość zwiedzenia ciekawych miejsc, poznania ludzi, ale przede wszystkim jakość i niepowtarzalność klimatu muzycznego (choćby Anglia czy Holandia). Nigdy-przenigdy nie usłyszysz w Polsce czegoś na kształ Trance Energy (nie ma nawet hali gdzie by to zrobić), a o hard house czy typowych stylach z UK nikt w Polsce nie ma pojęcia, bo żeby je mieć trzeba pojechać na Wyspy i uslyszeć to na żywo.

bAchoR napisał(a):TO jest FORUM, a nie dziupla przyjaciół zielonego lasu. Odróżniajcie pewne sprawy od siebie.

Jedno nie jest wrogiem drugiego, a wręcz się przyciąga :D Udowodniliśmy to już wiele razy i mam nadzieję, że kolejny rok będzie równie bogaty w typowe imprezowe klimaty dla naszej ekipy :D Parczew, Kołobrzeg, Haga, Radom, Łódź....pięknie bylo :mrgreen:
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron