ID Contest - Edycja 10

Konkursy w identyfikowaniu IDków.

Powrót do Konkurs ID

ID Contest - Edycja 10

Postprzez Astral Forteness 27 gru 2008, 22:03

Mam zaszczyt rozpocząć jubileuszową 10. edycję naszego konkursu ID. Do odgadnięcia
przypada 80 utworów. Postawiłem głównie na Trance, Uplifting, mniej Progressive. Zdarza
się też klimat house'owy, chillout'owy oraz Tech. Jako, że utworów innych niż Trance
jest stosunkowo bardzo mało, z góry przepraszam fanów innych brzmień za klimat mniej
lubiany dla nich. Ripy trwają średnio 20 sekund, nuty nietypowe dłużej. Zawsze starałem się objąć cały motyw przewodni.

Zasady nie zmieniają się:

Ściągamy paczkę z wycinkami (około 18 mb), przesłuchujemy i wysyłamy na PW odpowiedzi:
Autor/Autorzy - Tytuł (Remiks/Wersja)
Za pełny odgadnięty tytuł można uzyskać maksymalnie 3 pkt.
(1pkt. Autor, 1 Tytuł, 1 Wersja)
Jeśli utwór jest w wersji "original" nie musicie tego pisać.
Mashup'y nie są obecne wśród owych 80 pozycji, dlatego ich punktację nie bierzemy pod
uwagę.
Strzały traktuję tak jak to traktował gospodarz poprzedniej edycji.
Zaznaczacie czy chodzi Wam o Remiks, Tytuł czy też wykonawcę. W razie czego postaram
się nakierować na dobry trop.

Koniec konkursu przewiduję na

Sobotę 10.01.09 godz. 23:59.

Edycja obejmuje "ciężki" czas do kminienia utworów, czyli Sylwester, krótki okres
przed nim i wiadomo... po nim (%) :twisted: . Od razu zastrzegam sobie prawo do wolnego odpowiadania w tym
czasie na ewentualne wiadomości na PW z powodu pobytu poza domem i niekoniecznie dostępu
do internetu. Z góry przepraszam za jakiekolwiek moje błędy i niedogodności z nimi związane. Postaram się jednak wywiązać należycie z obowiązków gospodarza tej edycji.
Możliwe, że będzie trzeba wydłużyć czas trwania zabawy o np. tydzień.
Podpowiedzi pomimo, że nie przepadam za nimi to oczywiście przewiduje,
najprawdopodobniej pierwsze pojawią się za tydzień, kiedy będę wiedział, które utwory
są ciężej kojarzone a które nie.

Liczę na angaż z Waszej strony. Mam nadzieję, że oprócz samego ściągnięcia paczki
pofatygujecie się i wyślecie mi swoje wypociny :)
Ciężko mi określić, czy edycja jest trudna. Umieściłem w niej utwory, które bardzo lubię,
jest wśród nich trochę mniejszych i większych klasyków, niektórych nie da się nie znać.
Mam nadzieję, że nikt nie posądzi mnie o Vixiarza, fana komerchy, słuchacza ASOT'a itp, liczę
na ewentualną wyrozumiałość :P

http://www12.zippyshare.com/v/56838699/file.html
http://www.sendspace.com/file/8h9dyw

Pozdrawiam i zachęcam do udziału! :)

Edit:

Padły pewne pomysły reform odnośnie podpowiedzi, dlatego też wezmę je pod uwagę i możliwe, że nastąpią małe zmiany, o czym poinformuję w swoim czasie ;)
Avatar użytkownika
Astral Forteness
The Dream Traveller
 
Skąd: spod Bydgoszczy

Re: ID Contest - Edycja 10

Postprzez demens 28 gru 2008, 12:21

To było szybkie ;p Dużo klasyków, przypominają mi się moje początki :)

Aha, no i dopiero teraz zrozumiałem, że uwielbiam nr 5 :mrgreen:
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: ID Contest - Edycja 10

Postprzez Matvel 28 gru 2008, 14:53

U mnie od razu na dzień dobry pojechali że asotowa edycja, a w rzeczywistości to tak średnio z tym było.

Po przesłuchaniu to śmiało można powiedzieć, że rzeczywiście to jest edycja asotowa :D Połowę utworów kojarzę a odgadłem 6 na razie...
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: ID Contest - Edycja 10

Postprzez Astral Forteness 28 gru 2008, 14:59

Heh czy ja wiem czy taka Asotowa ;p Podawałem tylko przykład obelg jakie mogą paść na gospodarza edycji ;) Miało być klasycznie, żeby każdy miał jakieś szanse i nie bał się podesłać odpowiedzi. Jak na razie zrobiła to tylko jedna osoba, czekam na więcej.
Avatar użytkownika
Astral Forteness
The Dream Traveller
 
Skąd: spod Bydgoszczy

Re: ID Contest - Edycja 10

Postprzez pickars 28 gru 2008, 15:41

Wstawiając te utwory, sprawiłeś że będę miał koszmary senne bo kojarzę większość z nich, ale nie potrafię do nich dobrać tytułów ani wykonawców niestety... :(

A propos utworu 5 - nie kojarzę go, ale jak na razie dla mnie to najładniejszy wycinek tej edycji ;) .
Avatar użytkownika
pickars
 
Wiek: 36
Skąd: Warsaw

Re: ID Contest - Edycja 10

Postprzez Matvel 28 gru 2008, 15:43

Tylko że jak kolejne edycje pokazują te brnięcie w klasykę raczej nie pomaga :D I już masz dwie osoby nie jedną.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: ID Contest - Edycja 10

Postprzez Astral Forteness 28 gru 2008, 18:22

Nob3L napisał(a):Znam tylko 48 i 58 :mrgreen: To chyba słaby wynik co? :P


Jak nie podeślesz odpowiedzi nawet z tymi dwoma tytułami to słaby ;)

pickars napisał(a):Wstawiając te utwory, sprawiłeś że będę miał koszmary senne bo kojarzę większość z nich, ale nie potrafię do nich dobrać tytułów ani wykonawców niestety... :(


Takie było moje założenie dając te utwory do ID :D
Avatar użytkownika
Astral Forteness
The Dream Traveller
 
Skąd: spod Bydgoszczy

Re: ID Contest - Edycja 10

Postprzez phantom 28 gru 2008, 19:13

Przesłuchałem dzisiaj w nocy, część musiałem niestety przesunąć myszką w playerze, bo wiedziałem, że i tak nie odgadnę :D (swoją drogą to metoda, dzięki której słuchanie 100 sampli z poprzedniej edycji zabrało mi mniej niż wspomniane 25 minut :) ). Miałem wrażenie, że sporo z nich to uplifting o charakterystycznym, holenderskim rodowodzie. Chciałem napisać, że całość jest może zbyt mało zróżnicowana tematycznie, ale zajrzałem do pliku z odpowiedziami i raczej się powstrzymam od takich zarzutów. Mimo to zdecydowanie przeważają wcześniej wspomniane uplifty, no ale nie mam nic przeciwko, bo jest ukochane nagranie #02 <3.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: ID Contest - Edycja 10

Postprzez Astral Forteness 28 gru 2008, 21:21

Kończy się pierwszy dzień zmagań. Pierwsze odpowiedzi podesłały cztery osoby.
Ranking przedstawia się następująco (nie sortowałem tabeli, sugerujcie się cyferką przy nicku):

Obrazek

W pełni nieodgadnięte utwory (50) to:
1,3,4,5,6,7,9,12,13,14,16,18,19,20,22,23,24,25,26,27,28,32,34,35,36,37,38,39,40,42,43,
44,47,48,51,52,53,55,57,59,63,68,71,73,74,75,76,77,79,80.... dużo, ale chciałem żeby było wiadomo :)

Mam nadzieję, że na takiej frekwencji się nie skończy :) Pamiętajcie, że tutaj wygrywa każdy, kto bierze udział :D
Avatar użytkownika
Astral Forteness
The Dream Traveller
 
Skąd: spod Bydgoszczy

Re: ID Contest - Edycja 10

Postprzez demens 29 gru 2008, 11:03

Nob3L teraz już musisz podesłać wyniki, bo wiemy, że paczkę już ściągnąłeś i w takiej sytuacji nie podesłanie odpowiedzi równa się temu, że nie znałeś żadnego kawałka z owych 80-u :D A chyba nie chciał byś, żebyśmy tak pomyśleli ;p Ale jednego możesz być pewien - nie będziesz ostatni z tymi sześcioma punktami :mrgreen:
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: ID Contest - Edycja 10

Postprzez Astral Forteness 29 gru 2008, 23:58

Do konkursu dołączyły kolejne dwie osoby. Tabela trochę się zmieniła, dlatego umieszczam kolejny update:

Obrazek

Również tym razem Wasze miejsce w tabeli odpowiada kolejnością podsyłanych wyników, dlatego jeśli chcecie dowiedzieć się, które macie miejsce sugerujcie się cyferką obok nicku. (nie idzie mi to sortowanie :P )
Avatar użytkownika
Astral Forteness
The Dream Traveller
 
Skąd: spod Bydgoszczy

Re: ID Contest - Edycja 10

Postprzez Sebol_23 30 gru 2008, 18:05

No proszę jak zrobiło się ciekawie :)
Sebol_23
 

Re: ID Contest - Edycja 10

Postprzez Matvel 30 gru 2008, 18:08

Nie ma że lubię podpowiedzi czy nie lubię. Dać trzeba i już i to jak najszybciej i jak najwięcej :D
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: ID Contest - Edycja 10

Postprzez Astral Forteness 31 gru 2008, 12:43

Update po prawie tygodniu:

Obrazek

Obiecane podpowiedzi (na razie do większości nut z pierwszej czterdziestki):


1. Pierwszy samodzielny singiel tego Słowaka przy współpracy z Totaldigital.
4. Gość z "pierwszej litery alfabetu greckiego" stworzył dwie wersje tej nuty i wydał je w labelu stworzonym przez Groenewegen'a :D
5. Gdy deszcz ostro leje, przyjmuje taki kolor :P
6. Intuition Sessions. O miłości do ciał niebieskich…
7. … a po tym te ciała niebieskie się poruszają ;)
8. Kto ogląda filmy z "Kołobrzeskich imprez" ten będzie wiedział ;P
9. "Piosenka" o tym, czego chociażby brakuje u większości dzisiejszych kobiet.
10. Odnowiona wersja GENIusza z 2002 roku.
11. Norweg od znanej hiszpańskiej gitary.
13. Smutna piosenka Ani w wersji dwóch Panów z UK.
14. Polski hymn o tej samej nazwie co mniej znany i chyba już nie odbywający się event na Kujawach…
15. Techno-Plemienna wersja utworu z 2004 roku.
16. Wybawienie od Północnego Projektu.
18. Facet ma coś współnego z nr. 29 i nie tylko.
19. Chill z poszukiwania Słońca w Azji.
20. To nie jest błąd :)
21. Dwóch Panów-jeden lżejszy, drugi cięższy dają o uczuciach… W wersji tego lżejszego :P
22. Aktywny Pan chyba coś ujawnił.
23. Odnoszę wrażenie, że ten dj lubi nadawać swoim utworom długie tytuły...
24. Pan, którego jedna z nut kojarzona jest z Gielen'em.
25. Autor majstrował też coś przy nr. 40. Remake z 2007 roku.
27. Polski "nurek" o naszej planecie. :P
28. Remiks Chill'a zza Wschodniej granicy.
34. Polski "cichy" akcent w energicznym numerze z 2006 roku.
35. Włoch poruszył temat Elizy…
36. Koncepcja trzech Panów w utworze z… 1999 roku.
37. Niemiecki Duet. Ich czteroliterowa nazwa bierze się z dwóch pierwszych liter ich imion.
38. Dwóch "prekursorów", z czego jeden z nich w październiku 2007 opuścił projekt.
39. Tytułu nie ma w żadnym ze słów z wycinka. Stworzona przez dwóch Anglików i wydana w 2005 roku.
40. Ten gość z Danii widocznie znalazł swoją drogę…

Odpowiedzi nie są specjalnie śmieszne ani oryginalne. Opierają się głównie na nazwie utworu i ich autorach. Mam nadzieję, że komuś pomogą :P

P.S.

No i zwracajcie szczególną uwagę na słowa w " _ " :)
Ostatnio edytowano 03 sty 2009, 17:54 przez Astral Forteness, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
Astral Forteness
The Dream Traveller
 
Skąd: spod Bydgoszczy

Re: ID Contest - Edycja 10

Postprzez demens 03 sty 2009, 14:40

No niestety ja w tej edycji zmuszony jestem spasować :D Moje pełne uczestnictwo byłoby absolutnie nie fair w stosunku do innych użytkowników. Prośba tylko do 4Ever'a aby w ostatecznym rozrachunku dopisał mnie do listy symbolicznie z jednym punktem, w końcu żaden wynik nie hańbi :mrgreen:

Aha no i są już podpowiedzi jakby ktoś nie wiedział, proponuję ostro wziąć się do roboty ;p
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: ID Contest - Edycja 10

Postprzez peterhol9 03 sty 2009, 19:07

demens napisał(a):No niestety ja w tej edycji zmuszony jestem spasować :D Moje pełne uczestnictwo byłoby absolutnie nie fair w stosunku do innych użytkowników. Prośba tylko do 4Ever'a aby w ostatecznym rozrachunku dopisał mnie do listy symbolicznie z jednym punktem, w końcu żaden wynik nie hańbi :mrgreen:
nie gadaj, tylko graj :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: ID Contest - Edycja 10

Postprzez pickars 04 sty 2009, 15:15

demens napisał(a):No niestety ja w tej edycji zmuszony jestem spasować :D


A możesz podać jakąś wiarygodną przyczynę, poza "znam wszystkie utwory i nie chcę mieć 100% punktów"?? :mrgreen:

Tak w ogóle to jednej rzeczy zapomniałem dodać do arkusza i wszyscy mamy inny % punktów w wynikach niż powinniśmy mieć (wskazówka dla Astral Fortenessa -> w kolumnie % PKT pozamieniaj w formułach wszystkie wartości 300 na 240 - bo tyle jest max punktów do zdobycia)
Avatar użytkownika
pickars
 
Wiek: 36
Skąd: Warsaw

Re: ID Contest - Edycja 10

Postprzez demens 06 sty 2009, 22:56

pickars ależ ja chciałbym mieć 100% :mrgreen:

Po prostu znamy się z 4Ever'em już kawałek czasu, większość z tych nut szukaliśmy wspólnie na forach z ID i z niektórymi było naprawdę ciężko, inne polecaliśmy sobie nawzajem itd. Tak więc sam widzisz, że moje uczestnictwo nie było by do końca sprawiedliwe :P

W następnej rundzie sobie "odbiję" (mam nadzieję) :D
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: ID Contest - Edycja 10

Postprzez Matvel 06 sty 2009, 23:06

Dalsza część podpowiedzi kiedy?
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: ID Contest - Edycja 10

Postprzez Astral Forteness 07 sty 2009, 18:44

Matvel napisał(a):Dalsza część podpowiedzi kiedy?


Oto one:

41. Chciałbym mieć takie sny…
44. Sławny duet, pojawiający się niejednokrotnie w tym rozdaniu ID ;)
45. Prawie jak delfin :D
47. Spójrz w niebo. Tytuł podobny do pewnego utworu Dash Berlin...
49. Tytuł związany z pewnym mocarstwem ze Wschodu.
50. Większość z nas chyba dla niej żyje :)
53. Duet, który jakiś czas temu stworzył kosę z kaczkami w tle :P
55. Bez rozpaczy!
56. Pod Warszawą mieli budować tego drugą nitkę, jakoś im nie poszło ;P
59. Hiszpańska czwórka o pewnej definicji…
60. Nuta ma dużo wspólnego z moim wcześniejszym nickiem ;)
61. Lubi Słońce :P
62. Ten dobrze znany każdemu gość, w duecie ze swoim kumplem stworzył też remiks do nr. 51
63. Do produkcji tego utworu użyto sample z nuty Nancy Sinatry, a nazwy tych kawałków niewiele się różnią…
64. Trance Energy Anthem
66. Kolejny tytuł mający coś wspólnego z pewnym państwem na wschodzie, z którego zresztą pochodzi autor tego wycinka jak remiksu do 28 :)
67. Ten utwór to taki smak lata…
68. Facet ma coś wspólnego z kawałkiem nr. 51
70. Dobry motyw.
72. Autor pochodzi z tego samego kraju co gość od nr.1
75. "Poległy" w wersji Pana od Kosmicznej Struny :)
76. Autor stworzył m.in. utwór, który podobnie jak nr. 60 ma coś wspólnego z moim poprzednim nickiem;)
77. Niemiecki Chill. Warto zwrócić uwagę na to "dudnienie".
78. Motyw ze znanego filmu, w polskiej wersji.
79. To nie Adagio! Hardstyle spod M!D!FY
80. Twórca muzyki elektronicznej z Grecji. Autor muzyki do wielu filmów. Tytuł tego utworu mówi o czymś raczej "niewykonalnym"…

Update wyników po pierwszych podpowiedziach (już z poprawionymi procentami :) )

Obrazek
Avatar użytkownika
Astral Forteness
The Dream Traveller
 
Skąd: spod Bydgoszczy

Następna strona

Powrót do Konkurs ID

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość