Wróćmy do tematu stoperów usznych

Dział poświęcony sprzętowi do produkcji oraz miksowania.

Powrót do Hardware

Wróćmy do tematu stoperów usznych

Postprzez Vibez 09 lut 2010, 20:36

Bo planuję kupić, a i każdemu sie przyda rozeznanie.

Taki np Alpine: http://www.allegro.pl/item874845613_sto ... e_new.html (81,90zł)

3 filtry, case, generalnie dobra firma. Nie wiem jak z subiektywnym odczuciem takich filtrów ale po tabeli widać że im bardziej tłumiący, tym bardziej tnie góre i dół a środek zostaje praktycznie taki sam. Minusem jest brak sznureczka, a na tym mi zależy (co to by nie zgubić).

Druga opcja: http://www.hsprofile.com/index.php?d=1& ... oductID=16 (56,00zł)

Bez filtrów, tańszy, no i jest sznureczek. Tak na dobrą sprawę wypadało by sie zastanowić, czy tych filtrów się faktycznie używa. Ktoś jest w stanie coś powiedzieć w tym temacie?

Są też zatyczki dla motocyklistów, które produkuje nawet sam Alpine, ale z tego co sie doczytuje, mają charakter pasmowo zaporowy i tną cały środek (częstotliwości na których wiatr najbardziej daje po uszach, 2000 - 6000 hz).

Są oczywiście też zatyczki za 1,99zł, ale powiedzmy że w tym temacie je pominiemy :D

Przy okazji natknąłem sie naciekawy choć drogi bajer: http://www.hsprofile.com/index.php?d=1& ... oductID=22 Musze gdzieś znaleźć jak to cudo to liczy bo poziomów hałasów jest kilka i każdy zazwyczaj wymaga większej matematyki :> Jak coś znajde to dam znać!

Więc...
Kto czego używał, kto co ma, kto co powie. Czy dobre czy złe, czy wypada czy nie, czy bolą uszy czy nie. Wszystko mi tu na tenże temat, pełna spowiedź 8-)
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Wróćmy do tematu stoperów usznych

Postprzez drevni 09 lut 2010, 20:44

Vibez napisał(a):Są oczywiście też zatyczki za 1,99zł, ale powiedzmy że w tym temacie je pominiemy :D

Ja mam takie za 3zł, ale to pewnie ta sama półka więc się nie wypowiadam w tym temacie ;) Dużo o tym jest na psytrensach.pl więc możesz też tam zaglądnąć :)
Avatar użytkownika
drevni
 
Wiek: 38
Skąd: małopolska

Re: Wróćmy do tematu stoperów usznych

Postprzez Monisia 09 lut 2010, 20:51

ja mam najzwyklejsze gąbczaste i też dobrze stymulują dźwięk, uszy mnie nie bolą nawet czasem zapominam, że je nosze.
Dodam, że mieszkam od ulicy więc ciągle słychać warkot silników więc czasem odpoczywam w ciszy z nimi i nie potrzebuje wydać kasy na jakiś mega odlotowe ;]
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Wróćmy do tematu stoperów usznych

Postprzez dj3500 09 lut 2010, 23:58

Vibez napisał(a):Druga opcja: http://www.hsprofile.com/index.php?d=1& ... oductID=16 (56,00zł)

Bez filtrów, tańszy, no i jest sznureczek. Tak na dobrą sprawę wypadało by sie zastanowić, czy tych filtrów się faktycznie używa. Ktoś jest w stanie coś powiedzieć w tym temacie?

Chyba nie rozumiemy o czym mówimy. Oczywiście ER-20 mają filtr, tylko że jeden niewymienny, a w Alpine można je zmieniać. Zatyczki bez filtru to właściwie apteczne stopery za 2 zł. Idea filtra jest właśnie taka, że pozwala zatyczkom zdejmować mniej więcej równo z całego pasma.

Moje doświadczenia z ER-20 są takie, że najwygodniejsze to one nie są, ale ucho jednak się przyzwyczaja, nie ma problemu być w nich przez całą imprezę. Jednocześnie jednak -20dB to dużo - często impreza w stoperach robi się aż za cicha, no chyba że poziom głośności soundsystemu jest naprawdę wynaturzony. Dlatego obecnie kupiłbym raczej Alpine - niższe poziomy tłumienia i regulacja może być bardzo przydatna, a no i case wygląda bardzo dobrze (ER-20 też mają ale nie taki fajny).
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Wróćmy do tematu stoperów usznych

Postprzez sector 10 lut 2010, 0:43

dj3500 napisał(a):Chyba nie rozumiemy o czym mówimy.


Wydaje mi sie, ze jemu chodzilo o to, ze nie ma wymiennych/dodatkowych filtrow :)
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Wróćmy do tematu stoperów usznych

Postprzez Vibez 10 lut 2010, 0:49

dj3500 napisał(a):Chyba nie rozumiemy o czym mówimy. Oczywiście ER-20 mają filtr, tylko że jeden niewymienny, a w Alpine można je zmieniać. Zatyczki bez filtru to właściwie apteczne stopery za 2 zł. Idea filtra jest właśnie taka, że pozwala zatyczkom zdejmować mniej więcej równo z całego pasma.


Nie no jasna sprawa, chodzi oczywiście o filtry wymienne ;)

Powiedz mi jeszcze jak ci sie te ER-20-stki trzymają w uszach?
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Wróćmy do tematu stoperów usznych

Postprzez dj3500 10 lut 2010, 1:05

W porządku. Na pewno nie wypadają - jak już, trochę męczą ucho.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Wróćmy do tematu stoperów usznych

Postprzez bAchoR 11 lut 2010, 14:22

Taki np Alpine: http://www.allegro.pl/item874845613_sto ... e_new.html (81,90zł)

3 filtry, case, generalnie dobra firma. Nie wiem jak z subiektywnym odczuciem takich filtrów ale po tabeli widać że im bardziej tłumiący, tym bardziej tnie góre i dół a środek zostaje praktycznie taki sam. Minusem jest brak sznureczka, a na tym mi zależy (co to by nie zgubić).




Ma takowe i są bardzo dobre. Po całym evencie jest mały problem, żeby je wyjąć z uszu i mam od paznokci takie rysy na gumie tuż za filtrem :D A zakładam zawsze ostatni filtr z najmocniejszym tłumieniem. Po tym co zajebał Tyas na BP 08 to i one ledwo dawały rade. Ciekawe ilu ludzi ogłuchło po tym secie. Powaga

Chciałem sobie skombinować ,po znajomości, stopery z odlewu kanału usznego, dosłownie za groszę, ale dałem sobie spokój. Byłoby bardziej PRO 8-)
Alpine wystarczą na moje ekspozycje na hałas.

Strasznie mnie dziwi małe zainteresowanie tematem. Ludzi w ogóle to nie interesuje. Jak widać ,,ale napierdala'' ciągle jest na TOPie. Ulubione hasło firm specjalizujących się w produkcji aparatów słuchowych. 8-)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Wróćmy do tematu stoperów usznych

Postprzez RomuS 11 lut 2010, 14:55

Temat jak najbardziej ciekawy... Cieszy mnie że ktoś pomyślał o moim zdrowiu, gdy tak właściwie ja swój słuch mam głęboko ;)
Propozycje przedstawione są niezwykle ciekawe i jeśli tak jak piszecie te zatyczki firmy Alpine są tak dobre to czas sobie je sprawić i zacząć dbać o słuch. Bd się przyglądać rozwojowi dyskusji.
Avatar użytkownika
RomuS
 
Wiek: 38
Skąd: Bieruń /k. Katowic

Re: Wróćmy do tematu stoperów usznych

Postprzez Freezer 16 lut 2010, 0:37

Też nad zatyczkami się zastanawiam. Najbardziej nastawiłem się na te Alpine, ale faktycznie jeśli nie ma sznureczka to chyba łatwo zgubić... Jak oceniacie?
Avatar użytkownika
Freezer
Shipwrecked
 
Wiek: 36
Skąd: Wrocław

Re: Wróćmy do tematu stoperów usznych

Postprzez bAchoR 16 lut 2010, 7:08

Może zacznij czytać i potem pisać ? Żeby temat miał 50 stron to rozumiem, ale 1 strona ? Przecież napisałem : ledwo je można z uszu wyjąć jak już się zagrzeją w uchu 8-) Pozatym jak można oczekiwać od firmy, która się zajmuje takimi sprawami takiego chałturnictwa jak wypadanie stoperów z uszu.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Wróćmy do tematu stoperów usznych

Postprzez Freezer 17 lut 2010, 20:31

Przede wszystkim to dziękuję za ciepłą odpowiedź :)
Źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi nie o wypadanie, tylko że łatwo zgubić gdy np. będę chciał na chwilę powyciągać te stopery bo np. wyjdę na piwo do ogródka w czasie eventu i tam lepiej pewnie by sie rozmawialo bez stoperów...
Co wtedy z takimi stoperami? Nie powieszę za szyją - to co do kieszeni wkładacie? Czy może lepiej rozmawiać po cichu? :)

Edycja: Ten temat przeniósłbym z Offtopicu do Dyskusji Ogólnej.
Ostatnio edytowano 17 lut 2010, 23:50 przez Freezer, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Freezer
Shipwrecked
 
Wiek: 36
Skąd: Wrocław

Re: Wróćmy do tematu stoperów usznych

Postprzez Vibez 17 lut 2010, 20:42

Mi właśnie przyszły zamówione alpine'y, więcej info jak potestuje.
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Wróćmy do tematu stoperów usznych

Postprzez bAchoR 19 lut 2010, 8:26

Freezer napisał(a):Przede wszystkim to dziękuję za ciepłą odpowiedź
Źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi nie o wypadanie, tylko że łatwo zgubić gdy np. będę chciał na chwilę powyciągać te stopery bo np. wyjdę na piwo do ogródka w czasie eventu i tam lepiej pewnie by sie rozmawialo bez stoperów...
Co wtedy z takimi stoperami? Nie powieszę za szyją - to co do kieszeni wkładacie? Czy może lepiej rozmawiać po cichu?


Rozmawiasz normalnie i możesz mieć je w uchach 8-) Stopery to nie są słuchawki przeciwhałasowe na lotnisko :D
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy


Powrót do Hardware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron