Atmos - Tour De France Album

Powrót do House

Atmos - Tour De France Album

Postprzez Stelmach 04 sty 2009, 13:36

Atmos - Tour De France, Album December 2008

01. Atmos - Stay Awake
02. Atmos - Skintrade
03. Atmos - 46 DAZ
04. Atmos - To What My Mind Attend
05. Atmos - Ride The Flow
06. Atmos - Nick of Time
07. Atmos - Power On
08. Atmos - Into The Groove
09. Atmos - Jellybean

Zakładam temat pro forma ponieważ w rozmowach z wieloma forumowiczami temat najowszego albumu Atmos przewijał się wielkrotnie i zyskał szeroki rozgłos.

Kilka słów od siebie: Po tandetnym najnowszym albumie Perfect Stranger - Free Cloud, który odbił mi się sporym niesmakiem w porównaniu z tym co izraelski producent dziargał wcześniej, miałem parcie w 2008 roku na typowy mroczno-progresywny album o zaciąciu psy. Atmos spisał się wybornie! Rok temu zmiażdżył mnie niesamowitym rozkurwiaczem Luxor, teraz uderzył w stronę głębokiego i esencjonalnego brzmienia...coś w stylu mistrzowskiego remixu Liquid Soul - The Source (Atmos Remix).

Sam album spodoba się każdemu, nawet fanom upliftów, Armina i Schulza. Swoją uniwersalność zawdzięcza temu iż płynie z niego czysty strumień progresywnych dźwięków, ciężkich i piłowatych psy usłyszycie niewiele, żeby nie powiedzieć nic. Całość jest spokojna i wyważona, zahacza o deep house'owe klimaty a nawet chill. Porównania....Kasey Tylor, Chris Micali, Ace Ventura, Vibrasphere...chyba najbardziej.

Kawałki: Bardzo podoba mi się Atmos - 46 DAZ okraszony lekkim vocalem 8-) i skocznymi dźwiękami. Podobnie sprawa się ma z Atmos - To What My Mind Attend i Atmos - Ride The Flow. Najlepsze jak dla mnie Nick Of Time na mrocznym podłożu. Into The Groove też przedniej marki.

Czekam na Wasze komenty, bo i jest czego posłuchać ;)
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Atmos - Tour De France Album

Postprzez JoseDiablo 08 sty 2009, 23:30

a nie przypadkiem Tour de Trance ;) http://www.discogs.com/Atmos-Tour-De-Tr ... se/1569573 co nie zmienia faktu, iż cieszy mnie, że szwedzki producent polskiego pochodzenia po raz kolejny, mam taką nadzieję, zademonstrował próbkę swoich możliwości. Wrażeniami podzielę się po odsłuchu. Podobnie zresztą jak w przypadku nowego albumu Vibrasphere liczę na gruby materiał :)
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Atmos - Tour De France Album

Postprzez tymek 09 sty 2009, 6:48

Atmos bedzie 24.01 w Warszawskim Vanilla Ice :)
Avatar użytkownika
tymek
 

Re: Atmos - Tour De France Album

Postprzez phantom 10 sty 2009, 20:42

JoseDiablo napisał(a):a nie przypadkiem Tour de Trance

No tak, "Tour de France" to robił Kraftwerk... i Zenon Jaskuła :).

Bardziej on-topic:
Album faktycznie wart był czekania. Na początku miał wyjść w Digital Structures, w którym też swego czasu wydawało Vibrasphere, ostatecznie trafił do Spiral Trax, wzorem poprzednich krążków Atmosa (z jednym małym wyjątkiem ;)). Bardzo klimatyczny, przeznaczony do słuchania w domu. Wszystko przemyślane, bez pośpiechu. Może tytuły niektórych kawałków, okładka czy same kwestie mówione / śpiewane nie zawsze sprawiają wrażenie wysublimowanych, to szczególnie te ostatnie bardzo wpływają na efekt końcowy. A ten jest miejscami piorunujący.

Znów trochę off-topic: IMO album Perfect Strangera nawet na moment nie był tandetny. Przecież jeśli szukałeś, Stelmach, czegoś o takim mroczno-progresywnym ujęciu, to "Free Cloud" jest w sam raz :). No chyba że tandetna była dla Ciebie sama zmiana konwencji...
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Atmos - Tour De France Album

Postprzez Stelmach 13 sty 2009, 9:34

Dla mnie Phantom wyznacznikiem jakości progressive ostatnich lat były Learning = Change [2006] i oraz Changed [2007]. Powykręcane brzękadła z Free Cloud totalnie mi nie pasują.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Atmos - Tour De France Album

Postprzez phantom 13 sty 2009, 14:29

Rozumiem, w końcu różnica stylów jest dość znaczna, a sama zmiana - radykalna. Mimo to, podobnie jak np. ostatni album Vibrasphere, "Free Cloud" staram się rozpatrywać nie patrząc na poprzednie wydawnictwa i przez ich pryzmat.

Co do samego "Tour de Trance", to wkręcił mi się niezmiernie siódmy "Power On". W sumie kawałek, który miał być pewnie tylko zwykłym przerywnikiem dla zabawy, ale wyszedł bardzo interesująco :).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Atmos - Tour De France Album

Postprzez Rado 13 sty 2009, 20:22

Mocny album, zgadzam się w pełni z przedmówcami, poukładany i tyle. Nie mam w sumie jakiegoś swojego faworyta wśród tych numerów, w każdym można coś znależć. W sam raz na zimowe wieczory i chwile relaksu ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Rado
 
Wiek: 32
Skąd: Siewierz / Silesia


Powrót do House

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron