Allegro, Ebay

Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Powrót do Offtopic

Allegro, Ebay

Postprzez Monisia 08 sty 2009, 16:19

No właśnie Allegro czy Ebay popularne sieci internetowe serwisy aukcyjne. Czy korzystacie z tych stron ? Sprzedajcie, kupujecie ? A może ktoś omija je szerokim łukiem, ponieważ się na nich sparzył ?
zapraszam do dyskusji
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Allegro, Ebay

Postprzez Infrared 08 sty 2009, 16:46

kupuje sprzedaje diluje czym wlezie :D

Ja cenie sobie allegro ale kiedyś przyszedł mi rachunek na 159 złotych i łezka mi pociekła po policzku :( Fajny towar można dostać. i okazyjniej.
Obrazek
Nie jedz na pusty żołądek!
http://www.phatt.pl

Asato ma sad gamaya
tamaso ma jyotir gamaya
mrtyor mamrtam gamaya
Avatar użytkownika
Infrared
 
Wiek: 35
Skąd: Piekary Śląskie

Re: Allegro, Ebay

Postprzez Transi 08 sty 2009, 17:30

Szczerze mówiąc z ebay'a nigdy nie korzystałem. I chyba tego nie zrobię. Od kilku lat kupuję różne przedmioty na allegro i jak dotąd wszystko było ok :) A okazji można znaleźć bardzo dużo (jak np. "Salamat" za kilka złotych :P).

Btw. polski oddział Ebay'a został chyba zamknięty? Tak coś słyszałem
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Allegro, Ebay

Postprzez sector 08 sty 2009, 17:44

Allegro jest spoko, oczywiscie o ile sie kupuje z glowa, to raczej nie ma mowy o zostaniu oszukanym przez kogos. Na ebayu pl slyszalem rozne cyrki sie dzialy i sam ebay mial wszystko gleboko w (_o_). Natomiast kozystalem tez z angielskiego ebaya i tam jest wszystko fajnie zabezpieczone a ryzyko oszukania kogos jest zminimalizowane praktycznie do 0, takze nawet jak kiedys kupowalem komputer w UK na ebayu, na nowo zarejestrowanym koncie, mialem praktycznie 0 strach przed wyslaniem kolesiowi prawie 2 tys £.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Allegro, Ebay

Postprzez Enters 09 sty 2009, 0:29

Allegro i ebay zdarzyło mi się na obu i sprzedawać i kupować. Niestety jako sprzedawca na Allegro mogę napisać, że rządzi się ono swoimi prawami i wobec regulaminu są równi i równiejsi, niestety. A co do kupowania jak się ma głowę na karku to małe szanse na to, że zostanie się oszukanym.
Transi napisał(a):Btw. polski oddział Ebay'a został chyba zamknięty? Tak coś słyszałem

Tak w październiku były cięcia w Europie i min poleciał cały skład ludzi od marketingu w Polsce, a zarazem cały oddział. Obecnie "polski ebay" zarządzany jest z Londynu bądź Brna.
aka kaziemierz | GT FTW!
Avatar użytkownika
Enters
 
Wiek: 36
Skąd: Gdańsk

Re: Allegro, Ebay

Postprzez Juma 09 sty 2009, 18:22

Jesli ebay to tylko us albo uk, niezle okazje mozna wychaczyc a tak jak mowil Sector, mozliwosc oszukania jest minimalna, chociaz jak juz sie zdarzy i nie placiles przez paypal, to jestes praktycznie bezradny ( empirycznie sprawdzone ).

Allegro baaardzo rzadko, z racji tego ze w Polszy nieczesto jestem. Jedynie co to porownuje ceny z tymi ktore sa na wyspach na produkty ktorych jestem ciekaw.
Avatar użytkownika
Juma
 

Re: Allegro, Ebay

Postprzez Taurus 11 sty 2009, 15:07

Ja akurat już dawno niczego nie kupowałem więc aktualnie mogę sie wypowiedzieć jedynie o zasobności tych sieci internetowych, a nie o jakości świadczonych przez nie usług, bo szukam sobie pewnych rzeczy ot tak z ciekawości. I jeśli chodzi o to co można na nich znaleźć to liczy sie tylko i wyłącznie amerykański Ebay. Całą resztę tajwańskich,angielskich, francuskich, polskich czy innych tam oddziałów można wrzucić do jednej grupy daaaaaaaleko za amerykańskim. Naprawdę w Stanach można znaleść hardcorową ilość rzeczy, unikatów i bajerów. Jeśli ktoś zajmował by sie kolekcjonowaniem czegokolwiek to może prosto uderzać właśnie tam. Reszta oddziałów to takie małe regionalne dodatki. ;)
Avatar użytkownika
Taurus
 
Wiek: 38
Skąd: Łódź


Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron