Paul Van Dyk - For An Angel

Powrót do Klasyki/Starsze

Paul Van Dyk - For An Angel

Postprzez Amnes 13 gru 2008, 21:07

Heh. Coź mogę powiedzieć o tym tracku<-- :D. Jest jedyny, niepowtarzalny, w zasadzie nieremiksowalny, i podejrzewam że nie będzie nigdy nic co by dorosło do tego kawałka w świecie tręsu IMO. Jest nie zakatowywalny jak dla mnie. Pianinko ma to coś poprostu. Tekst banał, piękny. Coś wspaniałego.

Oczywiście wersja pvd e-werk club mix jest w moim zamyśle. Też macie takie odczucia?
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: Paul Van Dyk - For An Angel

Postprzez sector 13 gru 2008, 22:33

A mi sie nie podoba dla odmiany! Bez kitu, wszyscy sie zachwycaja, pvd zagral go niezliczona ilosc razy a ja nim poprostu zygam :( nie prezentuje dla mnic nic ciekawego, przykro mi. Swoja droga moze tez potrochu dlatego ze nie lubie za bardzo Paula :P
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Paul Van Dyk - For An Angel

Postprzez Amnes 14 gru 2008, 0:09

Ja z tym numerem miałem styczność w momencie absolutnej bezstronności. Ściągnąłem seta ATB i pojawił się tam ten numer. Jeżeli nie liczył ATB to od for an angel i don't give up chicane zresztą obok w tym secie zacząłem trance'u słuchać ;) Kurde zadziwiające jak dla mnie że ci się nie podoba ale też interesująca odmienność gustu. Może gdzieś z dzieciństwa mi się ta melodia zapamiętała i chodziła za mną aż do lat gdy odkryłem trance. Dlatego jest to taki kawałek który ma cały wielki obszar mózgu dla siebie zarezerwowany. To byłoby coś gdybym od 10 roku życia tręsiwo napier^&%$%^. ot taka historia życia. Nie wiem po co studiuje na politechnice, skoro jestem świetnym psychoanalitykiem samoukiem. Mógłbym chyba nawet książki zacząć pisać :D
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: Paul Van Dyk - For An Angel

Postprzez phantom 14 gru 2008, 0:12

Dobry jest malo znany remix Way Out West.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Paul Van Dyk - For An Angel

Postprzez bAchoR 14 gru 2008, 5:17

sector napisał(a):A mi sie nie podoba dla odmiany! Bez kitu, wszyscy sie zachwycaja, pvd zagral go niezliczona ilosc razy a ja nim poprostu zygam :( nie prezentuje dla mnic nic ciekawego, przykro mi. Swoja droga moze tez potrochu dlatego ze nie lubie za bardzo Paula :P


Dla mnie też to bardzo przeciętny track, ale zajarała się nim spora grupa ludzi, głównie tych którzy nie mają za dużo styczności z muzyką techniczną. Nie mam żadnych sentymentów związanych z tym utworem. Paul Van Dyk miał dużo lepszy utwory za tamtych czasów. Another Way to przy tym....
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Paul Van Dyk - For An Angel

Postprzez Kubo 14 gru 2008, 12:45

Ja od razu mowie ze PvD nigdy nie dazylem jakas sympatia no i za tym numerem nie przepadam. Dla mnie nic specjalnego. Z klasyki zawsze wolalem utwory Tiesto czy tez Ferrego 8-)
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: Paul Van Dyk - For An Angel

Postprzez Boguś 14 gru 2008, 12:47

A ja bardzo lubie i zawsze mi sie bardzo milo kojarzyl :) W sumie od poczatku jak slucham trance'u to ten kawalek mi towarzyszy. Mile tez wspomnienia z imprez przy tym nim :roll:
Lotnictwo można pokochać jak kobietę. Nasza ukochana jest tą najwspanialszą, jedyną, najpiękniejszą. Kobiety bardzo często nie lubią maszyn latajacych, czują w nich konkurentki... I może słusznie...
Avatar użytkownika
Boguś
 
Wiek: 39
Skąd: Łowicz/Warszawa

Re: Paul Van Dyk - For An Angel

Postprzez TBk2000 14 gru 2008, 18:19

Mialem przy nim ciary 10 lat temu, i mam je dzisiaj. Oczywiscie nie wtedy gdy Paul katuje nim w kazdym mozliwym secie, ale jak od czasu do czasu wlacze sobie FAA to od razu jestem napompowany pozytywna energia. Utwor przetrwal na jezykach wielu przez ostatnie 10 lat, i jeszcze spokojnie druga dyszka mu stuknie, a przynajmniej poki sam bede zyl to utwor nie zostanie zagrzebany pod stosem dzisiejszych zesonowek :mrgreen:.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Paul Van Dyk - For An Angel

Postprzez yaper 21 gru 2008, 3:33

Uwielbiam ten kawałek, jak dla mnie to jeden z kamieni milowych trance. Nieśmiertelny motyw, energia bijąca z każdej sekundy. Tak samo, nie zapomnę o nim nigdy, zawsze będę do niego z wielką przyjemnością wracał.
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Paul Van Dyk - For An Angel

Postprzez peterhol9 21 gru 2008, 15:15

For an angel to coś cudownego. Są kawałki, których się słucha z gębą uśmiechniętą, ale które później stają się nijakie i nudzą się. "Dla aniołka" jest zupełnie inny. Kiedy bym go nie włączył, on czaruje, jakbym słuchał go po raz pierwszy. Piękny, ponadczasowy kawałek i taki sam teledysk. Dziękuję PvD
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Paul Van Dyk - For An Angel

Postprzez djin 21 gru 2008, 15:32

ja tego numeru w ogóle nie trawię. PvD w tamtych latach lepsze numery grał. A ten zawsze wydawał mi się jakiś taki cheesowy i zbyt prosty. Takie właśnie w stylu ATB. Nie umywa się do Autumn czy Movement imo.
Obrazek
Avatar użytkownika
djin
wlądca orientu
 
Wiek: 41
Skąd: Kołobrzeg/Szczecin

Re: Paul Van Dyk - For An Angel

Postprzez Vidia 05 sty 2009, 10:24

FAA to jeden z pierwszych usłyszanych przeze mnie kawałków trance, jeszcze w dzieciństwie. Podobał mi się od pierwszego usłyszenia i podoba aż do dziś. Leciał kilka razy w klubie ZOO w różnych wersjach i konfiguracjach;] czasami się już trochę nudzi, utwór jest świetny i dla mnie niezapomniany, ale czasem się odechciewa go słuchać z powodu nadmiernej eksploatacji..
To chyba jak na razie najlepszy utwór PvD jaki słyszałam, z pięknym teledyskiem i takimże prostym tekstem. "Another way" jest zupełnie inne, też fajne, ale dla mnie łądniejsze i bardziej nastrojowe jest FAA - melodia niby bardzo prosta ale coś w niej jest
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze

Re: Paul Van Dyk - For An Angel

Postprzez phantom 11 sty 2009, 22:22

djin napisał(a):Nie umywa się do Autumn

Jasna sprawa :D. Dodałbym też bardziej znane "Another Way", jak i pewnie tuzin innych kawałków, remiksów czy reworków PvD z tamtych lat. W zasadzie do "For an Angel" też miałem jakiś sentyment i nadal całkiem przyjemnie mi się tego słucha, ale uważajcie, aby nie trafić na jakiś tani bootleg z "Silence" Delerium. Odruchy wymiotne i trauma gwarantowane.

Vidiad napisał(a):"Another way" jest zupełnie inne, też fajne, ale dla mnie łądniejsze i bardziej nastrojowe jest FAA

No zobacz, a wg mnie jest zupełnie odwrotnie. W "Another Way" wszystko owiane jakąś tajemnicą, niedopowiedziane - po prostu z klasą. Nie raz wieczorami odpływałem przy tym numerze. A "For an Angel", hm, może te uderzenia piano sprawdzają się tylko w wyjątkowych okazjach, bo zazwyczaj najczęściej interesowały mnie partie ich pozbawione. A może po prostu to popularność tego nagrania mi przeszkadza? :D
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Paul Van Dyk - For An Angel

Postprzez PaulCane 02 wrz 2010, 20:02

Jak dla mnie nr 1 trance'u ogólnie... od tego zacząłem i na tym pewnie zakończę moją przygodę z elektroniką (czyli pewnie w wieku 60+ lat :D). Amen!
PaulCane
Paua
 
Wiek: 30
Skąd: Białystok

Re: Paul Van Dyk - For An Angel

Postprzez bAchoR 06 wrz 2010, 13:32

Gówno. Tak myślałem 6 lat temi, rok temu i teraz zdania nie zmieniłem. To nawet nie jest trance tylko jakiś świński dance. :)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Paul Van Dyk - For An Angel

Postprzez michal 06 wrz 2010, 13:57

bAchoR napisał(a):tylko jakiś świński dance. :)


Twoja Stara tańczy świński dance! :lol:

kiedyś szalałem za tym numerem, zwłaszcza za wersją radiowo-teledyskową z fajnym pianinkiem pod koniec, ale od jakichś 4 lat nie mogę tego słuchać, po prostu nie mogę, aż mnie rzuca. Co innego remixy Ashtrax, Terry Lee Brown Jr albo Way Out West... byle nie E-werk Club mix, albo nie daj boże wersja z 2009 roku.
'Es ist alles lächerlich, wenn man an den Tod denkt' T. Bernhard

"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen" L. Wittgenstein
Avatar użytkownika
michal
 
Wiek: 39
Skąd: Koszalin

Re: Paul Van Dyk - For An Angel

Postprzez Matvel 06 wrz 2010, 14:08

bAchoR napisał(a):To nawet nie jest trance tylko jakiś świński dance. :)


Bo nie ma 2 minutowego breakdown'u? :)
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Paul Van Dyk - For An Angel

Postprzez Stelmach 26 gru 2010, 13:19



Numer ciągle żywy i ma się dobrze. W 2009 roku Scott postarał się o remix z większo zawartością technicznego samplingu.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Paul Van Dyk - For An Angel

Postprzez GiB 19 cze 2012, 12:39

FAA klasyk pełną gębą :D aż mi się nie chce wierzyć, gdy większość z was zaczęła sluchac trance'u te 10-12 lat temu to wam się nie podobał :lol: , ten kawałek rządził i na długo zostanie w mojej pamięci :shock:
GiB
 
Wiek: 35
Skąd: Sieradz


Powrót do Klasyki/Starsze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

cron