Kasper - Battle Mix'14

16.02.2011 - 20.03.2011

Powrót do 14

Kasper - Battle Mix'14

Postprzez Kasper 07 mar 2011, 19:28

Set nagrany niedawno, ale nie miałem możliwości go jak wrzucić... Set zawiera sporo nowych numerów i na deser jak wisieńka na torcie pięknie świeci klasyk. Już za 2 tygodnie wielkie urodziny ASOT, tak więc okazjonalnie w secie możecie usłyszeć wydany w tym labelu klasyk, znany i kochany. Od jednego z tych producentów, którym miłość do tej muzyki zawdzięczam! Zapraszam do odsłuchu!

Tracklist:

01. Super8 & Tab feat. Julie Thompson - My Enemy (Rank 1 Remix) [Anjunabeats]
02. Robert Nickson & Thomas Datt - Godless (Protoculture Remix) [Re*Brand]
03. John O'Callaghan vs. Timmy & Tommy - Talk To Me (Orjan Nilsen Trance Mix) [Subculture]
04. Armin van Buuren vs. Ferry Corsten - Minack [Armada]
05. Dakota - Sinners [Coldharbour Red]
06. Envio - Touched By The Sun [A State Of Trance]

37:24, 192kbps, ~52MB

http://www7.zippyshare.com/v/78874425/file.html
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Kasper - Battle Mix'14

Postprzez peterhol9 09 mar 2011, 11:28

Niestety drogi Kasprze (Kasperze, Kasprzu? :D ) moje całościowe pierwsze wrażenie było negatywne. Zagrałeś trance, jakiego ja szczerze nie znoszę. Tak jest zwłaszcza w drugiej połowie seta, za pośrednictwem numerów 4 i 5. Później, za 2 przesłuchaniem, wrażenie pozostało bez zmian. Ale po kolei:
1 - > dobry byłby gdyby nie wokal. Psuje całkiem owy numer, który w tle nieźle się prezentuje
2 - > Średniak. I od Nicksona, i od Protoculture słyszałem lepsze produkcje
3 - > Najlepszy numer seta. Ma klimat, fajny wokal i ogólnie cacy.
4 - > chyba w życiu nie słyszałem gorszego trensowego numeru
5 - > schulzowe napierdzielanie w złym stylu. To nie Dakota jaką znam z Thoughts become things
6 - > dobry numer, ale...mix Ruscha lepszy. Poza tym chyba kapkę ciszej leci.

Tak więc...set mnie nie porwał. Nie znalazłem w nim zbytniego klimatu, a z numerów ino Talk to me do mnie przemawiało. Na pozytyw zasługuje jednak technika, która u Ciebie prezentuje się bardzo wybornie. Czekam na następną edycję z numerami pokroju Taxi girl - High glow :P
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Kasper - Battle Mix'14

Postprzez PaulCane 18 mar 2011, 22:25

no więc Kasperowi (?) tera Twoja kolei :P

1. Na intro się może nadaje ten utwór, ale jak dla mnie to zwykły średniak.
2. Przejście bez zarzutu. Utwór średni.
3. Przejście dobre tylko nieco za dużo niskich tonów i było wrażenie lekkiego offbeat'u, ale ogólnie wyszło dobrze. Utwór lepszy niż poprzednie, a właściwie to całkiem dobry :P
4. Przejście git, ale utwór bardziej niż żenująco słaby.
5. Przejście znowu bez zarzutu, ale ten utwór Schulza kijowy.
6. W tym przejściu coś mi nie pasowało. Utwór bardzo git.

Technicznie bez zarzutu, ale muzycznie miejscami marnie, miejscami dobrze czyli bardzo średnio.
PaulCane
Paua
 
Wiek: 30
Skąd: Białystok

Re: Kasper - Battle Mix'14

Postprzez Matvel 21 mar 2011, 17:26

1. Wokal dobry, reszta taka bez wyrazu. Refren, breakdown strasznie biedne.
2. Idealny przykład jak popsuty jest teraz trance. Przecież takich utworów jest cała masa. Jeżeli ja mimo odsłuchu niewielkiej ilości nowych wydawnictw widzę w tym zupełnego przeciętniaka to chyba coś jest nie tak.
3. Szkoda że nie wersja Activy bo jest trochę lepsza. Tutaj mnie strasznie drażni kick, ale całe szczęście że nie oryginał który jest koszmarny.
4. Jak tak sobie pomyślę, że oni zrobili Exhale to jedyny wniosek jaki mi teraz przychodzi do głowy to taki że ich po******.
5. Dno i wodorosty, Schulz również popadł w beznadziejność.
6. Znam masę lepszych klasyków, ale ten jest bardzo ok.

Co do techniki to słychać duży postęp. Szkoda, że materiałowo nie moja bajka bo byś był bardzo wysoko.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Kasper - Battle Mix'14

Postprzez Transi 21 mar 2011, 19:12

:( Zupełnie nie moja muzyczna bajka. O ile technicznie jest ok, o tyle dobór utworów zupelnie do mnie nie przemawia. Ten remix od Rank1 jest fatalny. Gdzie się podziały czasy, gdy tworzyli takie utwory jak "Symsonic", "Equilibrium" czy choćby "Top Gear" (który to gwałcił ludzi na parkiecie a oni krzyczeli o więcej...). "Protoculture! Co?! Ty ku*%^!"...Co oni wyrabiają :? Dwa kolejne utwory są obrzydliwe (jak dla mnie). Przy "Sinners" zdrowo się uśmiałem :D To jest ten boski Schulz i jego trenssss? :D ZOMG! Na szczęście kończysz produkcją z najwyzszej półki. "Time To Say Goodbye" wciąz brzmi epicko...
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Kasper - Battle Mix'14

Postprzez Vibez 21 mar 2011, 20:58

Na start dostajesz oto tego karnego kutasa za używanie algorytmu Complex.
Obrazek

Tyle razy wałkuje, a ty dalej w swoje! To naprawde nie brzmi dobrze i np mnie kompletnie psuje odbiór całości, bo jak w sytuacji gdy leci beat i jako tako sobie on radzi, tak na wszystkich ciągnących się dźwiękach dostajemy tarke jeżdżącą po kostce Goudy od tyłu. Re-Pitch i ucz sie koła kwintowego!

Co do seta o materiale powiem krótko, nie jest jak dla mnie powalający, za dużo sie tu klika i swinguje. 1 nie tak bardzo zła, dwójka spoko, trójka fe, czwórka idzie za modą 1/12 widze bo w wykonaniu jakże modnych panów he (chociaż ładne ma wyjście 24:20), piątka tragiczna, Envio wiadomo.

Co do techniki, ocenie ci i tym razem także brzmienie oprócz przejść. Więc jeśli chodzi o to drugie: 1->2, poprawnie i w porządku, 2->3 jeśli wpychasz sie z takimi pompującymi i nakręconymi utworami musisz wcześniej sie wycofywać porpzednim utworem żeby zrobić mu miejsce, inaczej wchodzą bardzo na chama i człowiek kompletnie sie gubi w utworze, 3->4 znów dziwnie, bo orjan jest bardzo dynamiczny i nakręcony a wejśćie z wyjściem są stateczne i bardziej brnące niż pędzące, 4->5 podobnie jak w 2 na 3, za długo trzymasz wychodzący utwór, zarówno doły, jak i środki, 5->6 zabrzmiało by dobrze, gdybyś w jednym momencie podmienił doły, nie mieszając ich.

Co do brzmienia, zauważ że: pierwszy utwór brzmi dobrze, a następny już jest z 3decybele ciszej. Brakuje mu wyższego dołu, czyli okolicy 100-250hz. Spróbuj podbić, usłyszysz znaczącą różnicę. Trzeci utwór wraca brzmieniem do 1 (pewnie oba wydane w armadzie?), stąd też człowiek ma znów wrażenie że jest głośniej. Czwórka znów ciszej. I to bardziej niż dwójka, podbił bym zakres 250Hz (plus minus oczywiście), oraz 1kHz. Piątka troche głośniej od czwórki, ale też mało środka (okolice 1kHz) i mało góry, jakieś 8 do 12kHz (tu by trza pojeździć i sprawdzić). Envio wogóle jak by grał z pokoju obok. Włącz sobie go a potem przewiń seta na początek. Nie możesz mieć w jednym mixie takich różnicy głośności! Zawsze na koniec sobie klikaj w różne miejsca seta i odsłuchuj czy coś nie gra za cicho czy za głośno. Jeżeli będziesz miał z tym problem to sie do mnie odezwij to prześle ci odpowiednie mierniki które ci w tym pomogą.

Kończąc, warto żebyś zaczął oprócz korektra 3 zakresowego do miksu używać także 8 zakresowego, do poprawy brzmień różnych utworów. Tam gdzie czegoś brakuje, podbijasz, gdzie czegoś jest za dużo, ścinasz. Tylko wtedy wszystko może zabrzmieć spójnie i być lepiej odebranym.

Dam ci punkcik na zachętę, ale nie liczna więcej za ten Complex. :D W ciągu dalszym dużo roboty przed tobą. Nie wiem czy jest jakaś różnica w stosunku do poprzednich setów których od ciebie słuchałem co znaczy o jednym - brak zaangażowania! :)

A teraz idź poprawić swój obecny set :) Odpicuj go na dobre.
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Kasper - Battle Mix'14

Postprzez Juma 23 mar 2011, 14:16

"Zupełnie nie moja muzyczna bajka." a do tego dodalbym "nic nie znajduje w tej muzyce". Niestety, ale ten set jak wlecial tak wylecial z moich uszu. Nadal konsekwetnie podajesz nam to samo za co w sumie nalezy sie tez szacunek bo jestes wierny swojim upodobaniom ale to nie dla mnie absolutnie.
Cztery sredniaki na wejscie, pozniej obtluczone juz z kazdej strony przez pol swiata Sinners i jedynie dobre w tym secie Ennvio to troche malo by set sie podobal mimo ze nadganiasz juz technika ( TYLKO TEN COMPLEX :P!!! )

No nic, nie tym razem to moze kiedys siadzie

Pozdrawiam i dzieki.
Avatar użytkownika
Juma
 


Powrót do 14

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości