Konkurs ID - Edycja 11

Konkursy w identyfikowaniu IDków.

Powrót do Konkurs ID

Re: Konkurs ID - Edycja 11

Postprzez demens 23 sty 2009, 21:21

KONIEC

Ostateczny układ tabeli:

Obrazek

Druga już edycja prowadzona przeze mnie i znowu ktoś zwycięża 1 punktem :mrgreen: Tak jak przypuszczano, stworzyło się "kółko wzajemnej adoracji", ale nie sądzę aby to był powód, by kolejna edycja się nie odbyła :D Proponuję, aby zajął się nią phantom skoro wygrał, a każdy z uczestników już raz hostował, ale wybór należy do zwycięzcy. Tak czy inaczej ja na pewno wezmę udział, więc katastrofy w postaci zerowej frekwencji nie ma co się spodziewać :mrgreen:

Liczba uczestników nie osiągnęła minimum wymaganego do podzielenia się rozwiązaniami zagadek na forum, więc zgodnie z tym co zapowiedziałem, listę rozsyłam na PW sześciu użytkownikom, którzy byli skłonni przyłączyć się do zabawy, a nie tylko ściągnąć paczkę i biernie przyglądać się rozwojowi wydarzeń ;]

Mam nadzieję, że dobór materiału w tej edycji przypadł do gustu i każdy miał przyjemność poznać chociaż jedno nagranie, w które (zainteresowawszy samplem) zaopatrzy się w przyszłości w celu zapoznania się z całokształtem utworu :) Niestety, nie obyło się też bez jednego "zonka". Utwór nr 25 chyba nie został wydany i nie ma go na discogs, za co wszystkich przepraszam, ale zorientowałem się w tym już po napisaniu tematu z nową edycją, więc nie było odwrotu. Jednak myślę, że po stylu utworu można było domyśleć się o jakiego wykonawcę chodzi, co uczynił właśnie Astral Forteness :)

Tak dla formalności, kto, co i jak z unique IDs:

Użytkownik - numery wycinków za które otrzymał punkty uID
Matvel - 32, 39, 49, 50, 54
phantom - 15, 23, 30, 53
Astral Forteness - 25, 43
peterhol9 - 11, 41
pickars - 04

Dokładniejsze dane (zgadywalność itp.) dostępne w liście przesłanej uczestnikom poprzez wiadomość prywatną.

Numery utworów zupełnie nieodgadniętych: 02, 08, 10, 12, 17, 19, 20, 21, 24, 26, 27, 28, 29, 31, 34, 36, 37 (szkoda :P), 44, 46, 51.

W kwestii podpowiedzi, jeżeli coś jest niejasne to proszę pytać, chętnie wytłumaczę jak się należało nimi posłużyć :) Choć myślę, ze same nazwy kawałków rozwiewają wszelkie wątpliwości.

Szczere gratulacje dla zwycięzcy (ehh znowu wygrał :mrgreen: ) no i czekam na jakieś info odnośnie kolejnej edycji. Pozdro.
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: Konkurs ID - Edycja 11

Postprzez phantom 24 sty 2009, 12:15

Skoro jesteśmy w takiej sytuacji, to proponuję prawo hostowania nowej edycji scedować na Sebol_23. W poprzednim temacie pisał, że chętnie by się zajął dwunastą odsłoną, zatem czekam na potwierdzenie :). Myślę, że nie ma się co spieszyć i ruszymy jakoś za tydzień, albo i później?
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Konkurs ID - Edycja 11

Postprzez peterhol9 24 sty 2009, 15:25

wcześniej !!! :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Konkurs ID - Edycja 11

Postprzez Astral Forteness 24 sty 2009, 18:02

phantom napisał(a):Skoro jesteśmy w takiej sytuacji, to proponuję prawo hostowania nowej edycji scedować na Sebol_23. W poprzednim temacie pisał, że chętnie by się zajął dwunastą odsłoną, zatem czekam na potwierdzenie :).


Postaram się go namówić, gość nie żyje zbytnio tym forum, także pewnie nie wie co go może czekać hehe :)

phantom napisał(a):Myślę, że nie ma się co spieszyć i ruszymy jakoś za tydzień, albo i później?


Jak najszybciej :D
Avatar użytkownika
Astral Forteness
The Dream Traveller
 
Skąd: spod Bydgoszczy

Re: Konkurs ID - Edycja 11

Postprzez phantom 24 sty 2009, 21:56

Nie wiem, czy te statystyki z PW są wersją z zamknięcia konkursu, ale jeśli tak, to chyba się coś nie zgadza, jak np. w wypadku nr 06:
Darren Tate - "Prayer for (a) God" 4 pkt / w pełni odgadła 1 osoba / unique ID - 0 :)
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Konkurs ID - Edycja 11

Postprzez demens 24 sty 2009, 23:11

phantom napisał(a):Darren Tate - "Prayer for (a) God" 4 pkt / w pełni odgadła 1 osoba / unique ID - 0 :)

Właśnie rozmawialiśmy z pickars'em o tym przez PW i miałem poruszyć ten temat przy okazji zakończenia, ale zapomniałem. Arkusz pomocniczy pickars'a odbiera punkt uID w przypadku gdy inna osoba odgadła np. tylko wykonawcę nuty (w tym przypadku to peterhol9 trafił z Darren'em) i już w ten sposób odebrał Ci punkt uID. Z jednej strony taki system naliczania jest trochę krzywdzący w tym kontekście, że ktoś może znać jako jedyny dany utwór w pełni a jakaś inna osoba tylko strzeli z wykonawcą i już pozbawia tamtą osobę punktu dodatkowego. Jednak z drugiej strony taki sposób nadaje temu punktowi naprawdę "unikatowości" i pokazuje, że dany kawałek znała tylko i wyłącznie jedna osoba i to jeszcze w pełni. Początkowo byłem przeciwny temu (w mojej pierwszej edycji liczyłem inaczej punkty uID tzn. odgadnięcie np. tylko wykonawcy przez inne osoby nie pozbawiało punktu "ekstra" tego, kto odgadł jako jedyny w pełni), ale teraz sam nie wiem co o tym myśleć i dostosowałem się do systemu ustalonego przez pickars'a w arkuszu, tym bardziej, ze nie mam wiedzy jak ewentualnie zmienić to. Może niech inni się wypowiedzą co myślą o tym.
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: Konkurs ID - Edycja 11

Postprzez Matvel 25 sty 2009, 0:10

Moim zdaniem powinno zostać jak jest. W końcu to unique ID :D
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Konkurs ID - Edycja 11

Postprzez phantom 25 sty 2009, 14:11

Mhm, może takie coś ma sens, jeśli jest to trudna edycja bądź niezbyt popularna p/w uczestników. Jednak stosując ten system, to w pierwszych odsłonach chyba w ogóle nie byłoby uniques, bo pamiętam, że sam przynajmniej ze 3 razy dodawałem różne podpowiedzi. Osobiście nie jestem do tego przekonany, jak i do samego naliczania punktów za unique ID. Za dużo z tym roboty i komplikacji, gdy ktoś zobaczy, że nagle przegrywa jednym punktem, bo inna osoba zabrała mu unique ID :D. Z drugiej strony umówiliśmy się, że ustalenie zasad należy do prowadzącego, więc nie chcę nikomu nic narzucać :).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Konkurs ID - Edycja 11

Postprzez demens 30 sty 2009, 12:25

Sądzę, że na Sebola nie ma co liczyć i możemy zacząć zastanawiać się kto poprowadzi kolejną edycję konkursu. Jacyś chętni?

Jak się domyślam większość ze stałych uczestników do studenci więc jeżeli rzeczywiście nie macie teraz głowy do konkursów to możemy się wstrzymać. Jednak jeżeli ktoś ma czas i ochotę to nie ma na co czekać :)
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: Konkurs ID - Edycja 11

Postprzez Matvel 30 sty 2009, 12:52

Jak Phantom ma coś na głowie to ja się mogę zająć chętnie kolejną edycją.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Konkurs ID - Edycja 11

Postprzez phantom 31 sty 2009, 11:19

Nie ma sprawy. Czekałem na Sebola, PW poszło dzień po dniu ogłoszenia wyników i wciąż bez odpowiedzi. Dopiero co hostowałem taką zabawę, więc myślę, że przyda się trochę świeżości, zatem, Matvel, nie krępuj się :).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Konkurs ID - Edycja 11

Postprzez Matvel 31 sty 2009, 16:49

W takim razie od poniedziałku zaczniemy 12 odsłonę.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Konkurs ID - Edycja 11

Postprzez demens 31 sty 2009, 20:07

Matvel napisał(a):W takim razie od poniedziałku zaczniemy 12 odsłonę.

Doopieeroooooo???

:D

No dobra, to do poniedziałku :]
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Poprzednia strona

Powrót do Konkurs ID

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości

cron