M.I.K.E.

Sylwetki DJów oraz producentów.

Powrót do DJe/Producenci

M.I.K.E.

Postprzez sector 16 sty 2009, 0:26

Obrazek

M.I.K.E czyli Mike Dierickx (zanim oficjalnie zmienił swoje imię znany jako Dirk Dierickx), czyli Belgijski producent oraz DJ.
Głownie znany z produkcji pod aliasami M.I.K.E., Push oraz Plastic Boy, od 1992 wydal pod ponad 80 aliasami setki numerów, które można zaklasyfikować przez rave, techno, progressive house, trance aż po electro. Rozpiętość jego repertuaru można określić jako wielkie hymny dużych eventów, aż po minimalistyczne undergroundowe dźwięki.

Swój pierwszy numer wydal jako 'Vision Act' w wieku 18 lat, kiedy to wręczył swoje pierwsze demo firmie 'USA Import Music' w Antwerp. W 1996 dołączył do Lightning Records (część Bonzai Records) gdzie dzięki współpracy z innymi artystami udało mu się wydać wielki hit 'Universal Nation', w 1998, pod pseudonimem Push. Był to jeden z najlepiej sprzedających się vinyli wszechczasów, który zakończył się nawet mainstreamowym singlem okupującym listy przebojów na całym świecie (inne wielkie hity - Strange World oraz The Legacy).

Sukces ten spowodował wiele remixów dla takich mi. dla Sinéad O’Connor, Moby'ego, Mauro Picotto, Bomfunk MC’s, Ofra Haza oraz Oliver Lieb'a, a także wiele ofert zaprezentowania swoich muzycznych możliwości jako DJ na całym świecie. Należy także wspomnieć o fakcie wyprodukowania ścieżki dźwiękowej do Japońskiego filmu 'Groove' w 2000 roku.

W roku 1999 Mike otworzył swój własny label Scanner. Później przyszła kolej na Club Elite oraz w 2007 Maximized Digital. Po bankructwie Lightning Records w 2003 większość jego nagrań została wypuszczona przez Holenderskie Armada Music.

W chwili obecnej Mike skupia się na swojej co tygodniowej audycji Club Elite a takze nad produkcja nowego mini albumu pod aliasem Push.

Strona: http://www.mike.be
Releasy: http://www.discogs.com/artist/M.I.K.E.
Myspace: http://www.myspace.com/clubeliterecordings
YouTube: http://uk.youtube.com/user/officialmikepush


A propos wspomnianego wcześniej nowego albumu Push'a, na YouTube znajdują się filmiki (dzienniki) z pracy nad nowymi trakami. Tutaj dwa z nich:





Dla zainteresowanych produkcja nowego albumu. Na stronie Mikea jest link do streamu gdzie można oglądać Mikea podczas produkcji nowych numerów.


Ja dodam od siebie ze jest to jeden z moich ulubionych producentów Tranceowych. Gościu naprawdę robi świetne kawałki. W zasadzie zawsze trzyma poziom i czego się nie dotknie wychodzi mu dobrze.

source: last.fm | wiki
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: M.I.K.E.

Postprzez Taurus 16 sty 2009, 22:15

No i proszę... tak się zamierzałem do założenia soczystego tematu o tym producencie, tak sie przykładałem, że aż ktoś mnie ubiegł. :D

Później pozachwalam tego jednego z najlepszych producentów wszech czasów a tak na gorąco poprawię błędy jakie pojawiły sie w tekście Sektora


sector napisał(a):produkcja nowego mini albumu pod aliasem Push.


Otóż ten mini albumik wyszedł już w zeszłym roku a dokładniej 19 maja - jest to oczywiście "Universal Voices EP" (no w końcu epki to są mini albumy właśnie a nie tak jak my nazywamy sobie vinylki z dwoma wałkami na pokładzie).

sector napisał(a):A propos wspomnianego wcześniej nowego albumu Push'a, na YouTube znajdują się filmiki (dzienniki) z pracy nad nowymi trakami. Tutaj dwa z nich:


Pierwszy filmik jest z pracy ale właśnie nad zeszłorocznym wspomnianym mini albumem. Track który słyszymy w tle to wczesna wersja utworu pt. "Trance Indicator". Co ciekawe MIKE zdradza nam że początkowo wałek ten miał posiadać wokal ;) Ostatecznie jak wiadomo po finalnej wersji track jest instrumentalny tak jak jakieś 98% produkcji od MIKE'a.

Drugi filmik również został nagrany wiosną zeszłego roku (w tle "Dolphin's Cry) a MIKE opowiada w nim o planach na.. ubiegły rok.

A to co Sector miał cały czas na myśli (tylko nie wiedział że ma po prostu :D ) to nadchodzący trzeci już album spod aliasu Push, który ma sie ukazać w maju tego roku. Prawdziwy następca "From Beyond" i "Electric Eclipse" i może sie okazać największym niszczycielem w tym roku. :mrgreen:

Ah Sector gdzie Ci sie tak spieszyło z tym temacikiem no ... :( :lol:
Avatar użytkownika
Taurus
 
Wiek: 38
Skąd: Łódź

Re: M.I.K.E.

Postprzez sector 16 sty 2009, 23:59

Przyznaje, troche bylem zmeczony po pracy i wyszlo jak wyszlo, ale jak chcesz to zawsze mozesz dopisac co i jak :> Chcialem dobrze :D
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: M.I.K.E.

Postprzez Stelmach 25 sty 2009, 18:42

Chodzą plotki że natrzaskał ponad 400 numerów a ja mam jedynie lekko ponad połowę :-( Masa niewydanych kawałków które można usłyszeć jedynie w Classic Of The Week [Club Elite].

Mój ulubiony producent, którego cenię za wszechstronność i talent do każdego muzycznego gatunku. Pomijam klasyki które stworzył, ale nawet z telewizyjnych disco hitów: Ian Van Dahl - Where Are You Now, Sonique Dee - I Need Somebody i Vengaboys - Uncle John From Jamaica potrafił swtorzyć niesamowite remixy. Wielki plus za unikanie standardowych melodii, głębię i masywność brzmienia. Większość produkcji można sklasyfikować jako potocznie nazywany pure trance.

sector napisał(a):Sukces ten spowodował wiele remixów dla takich mi. dla Sinéad O’Connor, Moby'ego, Mauro Picotto, Bomfunk MC’s, Ofra Haza oraz Oliver Lieb'a,


Dopiszę jeszcze Bloodhound Gang - Foxtrot Uniform Charlie Kilo (M.I.K.E. Remix) ;-) i Bloodhound Gang – Uhn Tiss Uhn Tiss (M.I.K.E. Remix)

Mój ulubiony numer M.I.K.E. to The Blackmaster - Solid Tube ;-)
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: M.I.K.E.

Postprzez phantom 02 lut 2009, 20:19

Jeśli mówisz o wszechstronności, to owszczem, ale moim zdaniem dość wąsko pojmowanej, bo zgadzam się, że po różnych rejonach trance'u porusza się dość swobodnie, ale czasem brakuje jakichś nowych, zaskakujących i zarazem trafnych pomysłów, a zamiast nich jest wykorzystywanie - co prawda bardzo dobrego i skutecznego - schematu.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: M.I.K.E.

Postprzez badzio 04 lut 2009, 9:07

Jedna z ciekawszych i najbardziej wszechstronnych postaci na scenie. Bardzo przeze mnie szanowana i ceniona.

Electro Fever i Ecology - na imprezę gdzieś o 4 nad ranem idealne. Chyba moje ulubione tracki od Majka.

Do tego Massive Motion, Twixt, Electric Eclipse, Day Dream, Seven Sins, Till We Meet Again (!!!), Pacific Memory, długo by wymieniać jeszcze... Mike 9/10 jeśli chodzi o całokształt.
badzio
 
Wiek: 36
Skąd: Bydgoszcz/Fordon

Re: M.I.K.E.

Postprzez phantom 04 lut 2009, 17:01

badzio napisał(a):Till We Meet Again

<3 + "Journey of Life", "R.E.S.P.E.C.T." czy "Sunrise at Palamos" / "Someone Somewhere", no i wspomniane "Solid Tube", które kiedyś przycisnął i Oakie. Faktycznie można wymieniać w nieskończoność.

A z tych zwariowanych remiksów popowych kawałków zawsze podobało mi się uśmiechnięta interpretacja Ayu - "Connected".
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: M.I.K.E.

Postprzez bAchoR 08 lut 2009, 8:13

Niewiele jego produkcji do mnie dociera, a na pewno nie już z głownego aliasu MIKE. Niezwykle utalentowany i nietuzinkowy producent. Cenie go za projekty : Absolute i Active Sight. Nie słyszałem nawet 40 % jego wszystkich tracków. Kiedyś to nadrobie.

Filmiki z Youtube rządzą. Ten 1. Jak on się rusza xDDDDDD haha
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: M.I.K.E.

Postprzez peterhol9 08 lut 2009, 11:39

Mike był dla mnie geniuszem od zawsze, a dokładniej odkad po raz pierwszy usłyszałem jego Silver bath (aka Plastic boy). własnie ten projekt pasował mi w 100% i pasuje aż do tej pory, choć rise up nie trzyma juz niestety takiego poziomu jak Dahab czy Live another life. Z releasów podanych na stronie Majka sentyment mam do:

Moon Project Housebuilder
Musix Do ya see the light
Plastic Boy Twixt
Push Universal Nation
The Blackmaster Faith Forever
Yves Deruyter To The Rhythm
M.I.K.E. Sunrise At Palamos
Moon Project Glow
Nevada Touched By The Hand
Plastic Boy Angel Dust
Plastic Boy Can you feel it
Push Album "From Beyond"
Push Strange World
Push Universal Nation 2000
Push Till We Meet Again…
Moon Project Moments are forever
Push Tranzy state of mind
Push The Legacy
Yves Deruyter Music non stop
Plastic Boy Silver bath
Push VS Globe Transformation
Solar Factor Urban Shakedown
M.I.K.E. Turn Out the Lights
Plastic Boy Life Another Live
Push Journey Of Life
The Gift The Seventh Day
The Gift Love Angel
Yves Deruyter Spiritual Feelings
Absolute Daydream
Active Sight Search For Freedom
Diabokua I'm On A Mission
Plastic Boy Twixt 2004
Push Electric Eclipse-Full Album
Push R.E.S.P.E.C.T.
Push Electric Eclipse
SFX Injection Overload
Absolute Seven Sins
Active Sight Adrenalin
Plastic Boy From Here To Nowhere
The Gift Blue Lights

a z remixów do:

2 unlimited No Limits
Mauro Picotto Back to Cali
Sinead o Connor Troy
Ian Vandahl I Can't Let You go
Albert Vorne A Leaden Day
Dj Wout The Truth
Ian Vandahl Where Are You Know
Alex Bartlett Amnesia

..i wiele innych
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: M.I.K.E.

Postprzez Stelmach 08 lut 2009, 17:24

Push - 2001 Trance Energy

01. ID
02. Push - Till We Meet Again
03. Push - Strange World (2000 Remake) (The Trance Energy Theme)
04. Push - Universal Nation

Link: http://www.megaupload.com/pl/?d=86JNNYDJ

Polecam ;)
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: M.I.K.E.

Postprzez Taurus 09 lut 2009, 20:24

Stelmach napisał(a):Push - 2001 Trance Energy

01. ID
02. Push - Till We Meet Again
03. Push - Strange World (2000 Remake) (The Trance Energy Theme)
04. Push - Universal Nation

Link: http://www.megaupload.com/pl/?d=86JNNYDJ

Polecam ;)


Świetnie się takie video ogląda. Nic dziwnego, że przy tak dobrych wałkach ludziska znakomicie się bawili. Till We Meet Again dalej niszczy....

kto zna tytuł i wykonawcę pierwszego nagrania?
Avatar użytkownika
Taurus
 
Wiek: 38
Skąd: Łódź

Re: M.I.K.E.

Postprzez Blay 03 wrz 2009, 21:27

znam w sumie od niego tylko jeden track, bo transow nie slucham. wydany z arminem - intruder konkretnie mna ciska, jak go slysze ;] takich transow bym mogl sluchac naokraglo
Avatar użytkownika
Blay
 
Skąd: Tri(p)City

Re: M.I.K.E.

Postprzez badzio 04 wrz 2009, 14:46

Stelmach napisał(a):Push - 2001 Trance Energy

01. ID
02. Push - Till We Meet Again
03. Push - Strange World (2000 Remake) (The Trance Energy Theme)
04. Push - Universal Nation

Link: http://www.megaupload.com/pl/?d=86JNNYDJ

Polecam ;)



jaki klimat! :shock:

nie rozumiem jak niektorzy nie moga dojrzec tego, ze te dzisiejsze transowe piosenki sa totalnie niczym chociazby przy powyzszym
badzio
 
Wiek: 36
Skąd: Bydgoszcz/Fordon

Re: M.I.K.E.

Postprzez Astral Forteness 01 mar 2010, 17:23

Taurus napisał(a):
Stelmach napisał(a):Push - 2001 Trance Energy

01. ID
02. Push - Till We Meet Again
03. Push - Strange World (2000 Remake) (The Trance Energy Theme)
04. Push - Universal Nation

Link: http://www.megaupload.com/pl/?d=86JNNYDJ

Polecam ;)


Świetnie się takie video ogląda. Nic dziwnego, że przy tak dobrych wałkach ludziska znakomicie się bawili. Till We Meet Again dalej niszczy....

kto zna tytuł i wykonawcę pierwszego nagrania?



Sorry, że tak odświeżam temat, ale myślę, że trzeba jeśli tyczy się to genialnej twórczości czy też genialnego producenta jakim jest Mike. Co do niezidentyfikowanego numeru nr.1 z live act'u Mik'a z Trance Energy to tytuł jest następujący:

Ultra Vibe - Choose Freedom

Jako, że link do filmiku z tego wydarzenia jest dalej aktualny to podaję tytuł na przyszłość. Polecam zapoznać się z tym, takiego Trance'u już nigdzie nie ma..
Avatar użytkownika
Astral Forteness
The Dream Traveller
 
Skąd: spod Bydgoszczy


Powrót do DJe/Producenci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron