Ochrona srodowiska

Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Powrót do Offtopic

Re: Ochrona srodowiska

Postprzez Rapture 03 lut 2009, 18:53

rdk napisał(a):najlepszy temat do zarobku to wykup limitów na emisję CO2

I bardzo dobrze, ze cos takiego wprowadzono, w koncu polski przemysl energetyczny troche ruszy dupsko i zajmie sie bardziej wydajnymi sposobami pozyskiwania energii, takimi jak energia jadrowa. Jak na tak duzy kraj to faktycznie przegiecie zeby wiekszosc energii byla produkowana przez elektrownie cieplne. I mam nadzieje, ze chociaz przez to ten kraj przestanie byc takim ciemnogrodem, gdzie z ankiet wynika, ze ludzie wola miec kolo swojej chaty mogilnik (skladowisko odpadow nuklearnych) niz elektrownie jadrowa :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Ochrona srodowiska

Postprzez rdk 03 lut 2009, 20:37

elektrownie jądrowe = tak
uzyskanie ich kosztem wprowadzenia pojebanych limitów = nie!

najlepsze są Ci przeciwni elektrowni którzy mówią że to może być jedna wielka katastrofa, ale pomijają dość istotny fakt, że żyją w zasięgu takich elektrowni które znajdują się u naszych sąsiadów... Te limity to uwieńczenie tego o czym mówi się od dawna, czyli o tym, że cała ta ochrona i przypinanie się łancuchami do drzew to tylko sposób na zarobek i szum... coraz mniej wierzę w bezinteresowne działania ludzi, a już napewno jeśli chodzi o ochronę środowiska, pomijam filantropów i ludzi naprawdę walczących o ochronę lasów tropikalnych etc.
Avatar użytkownika
rdk
 
Wiek: 41

Re: Ochrona srodowiska

Postprzez phantom 03 lut 2009, 21:04

Myślę, że zasadniczą sprawą jest tu odróżnienie ochrony środowiska w słusznej sprawie od bezmyślnego gonienia z stadem i trendami. Teraz trendi jest być zielonym, a myślącym - niekoniecznie. Dochodzimy do absurdów, gdzie od społeczeństwa wymaga się ochrony środowiska, choć ono samo w dużej mierze nie potrafi wyjaśnić swojego postępowania. Jasne, zawsze za karygodne będę uważał nielegalne polowania na gatunki zagrożone wyginięciem, powodowanie szkody w środowisku bez jednoczesnej rekompensaty czy - trochę oderwany od tematu - wyzysk ludzi, o którym pisał Qsi. Jednak gorący ostatnio temat emisji CO2 wygląda na napompowany przez media oraz lobby z krajów z Zachodu balonik. Redukcja ma równać się zupełnie niewyobrażalnym kosztom, a nikt nie zastanawia się, albo nie chce się zastanowić, czy naprawdę warto. Za miliardy euro można by przecież poprawić stopę życia na świecie, a w tym edukację. Może w końcu znajdzie się ktoś, kto będzie w stanie udowodnić związek działania człowieka ze wzrostem CO2 i bezpośredni wpływ na klimat. Póki co wygląda to tak, że my, jako kraj, musimy ponosić zupełnie bezsensownie koszt redukcji emisji CO2, choć węgiel jest naszym głównym surowcem energetycznym. I to wszystko tylko dlatego, żeby napchać kieszenie krajów zachodnich. Kartel na szczycie, ot co.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Ochrona srodowiska

Postprzez wysher 20 lut 2009, 21:55

Phantom, zgadzam się poniekąd że działalność człowieka jest głównym powodem nadmiernej ilości CO2, jest sporo innych przyczyn - choćby wulkany, także te podwodne (i tutaj jest też problem pojawienia się w atmosferze metanu). Rzeczywiście jest to bardzo napompowane przez media, ale niewiele osób wie, że efekt cieplarniany opóźnia okres gracjalny (czyli "epokę lodowcową", która co kilkaset tysięcy lat nawiedza ziemię). Limity są potrzebne, bo w dużym natężeniu jest to niekorzystne, ale emisji CO2 aż tak bardzo się nie zniweluje. Może w przeciągu 50 lat.

Prawdziwych ludzi, którzy pragną dbać o środowisko nie jest wielu, a pseudo tzw. "ekolodzy" (btw. ekologia nie ma zbyt wiele wspolnego z ochroną środowiska). Pozerstwo się szerzy i mnie też to mierzi, tak samo jak większośc z was, a w szczególności Infrared, która dobitnie to napisała. ;)
Ostatnio edytowano 23 lut 2009, 21:05 przez wysher, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
wysher
 
Wiek: 38
Skąd: Wrocław

Re: Ochrona srodowiska

Postprzez bAchoR 23 lut 2009, 10:33

Twój stary nie umie ochronić środowiska :D
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Ochrona srodowiska

Postprzez peterhol9 23 lut 2009, 11:39

chciałem sie wypowiedziec, ale kurwa nie ma sensu. W końcu każdy ma "swoja prawdę" i sie jej kurczowo trzyma. Regułki ze szkoly czy innych miejsc wskazują,że duża część treści z postów nadaje sie albo do cyrku albo do kosza :) . Ale z drugiej strony można ponarzekać, jak to władza kłamie, jak to jestesmy przez tych nielubianych, dziwnych itp. manipulowani and so on. Więc poczytam sobie jeszcze trochę postów,żeby sobie humor poprawić :)

Pozdro. A własciwie jeszcze nie pozdro... Żeby nie robic też pośredniego offtopa, to powiem, że miałem kiedys (tutaj tez pozdrawiam, ale w innym kontekscie) studiować ochrone srodowiska, a część moich znajomych własnie tą tematyka sie zajmuje.

Teraz pozdrawiam :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Ochrona srodowiska

Postprzez wysher 23 lut 2009, 21:11

peterhol9 napisał(a):chciałem sie wypowiedziec, ale kurwa nie ma sensu. W końcu każdy ma "swoja prawdę" i sie jej kurczowo trzyma. Regułki ze szkoly czy innych miejsc wskazują,że duża część treści z postów nadaje sie albo do cyrku albo do kosza :) . Ale z drugiej strony można ponarzekać, jak to władza kłamie, jak to jestesmy przez tych nielubianych, dziwnych itp. manipulowani and so on.

Dużo racji jest w tym co mówisz... oj duuużo
Jednak coś mi się zdaje, że naskakujesz tutaj na większość piszących w tym temacie, również na mnie. :P Nie uważam, żeby ten temat nadawał się do cyrku...
Avatar użytkownika
wysher
 
Wiek: 38
Skąd: Wrocław

Re: Ochrona srodowiska

Postprzez yaper 23 lut 2009, 21:18

Problem jest jak najbardziej poważny i odnosi się nie tylko do samej ochrony środowiska. Jeśli już rozpatrujemy zagadnienie w aspekcie jednostki to nie bez kozery poruszę temat czystości i ładu otoczenia. Chyba każdy lubi żyć w zadbanym i czystym środowisku, a czyste znaczy zdrowe. Dlatego trzeba koniecznie dbać o otaczającą nas przyrodę, pielęgnować ją, stronić od wszelakich chemikaliów itede itepe. Nie dość, że flora i fauna na tym zyska, to i odczujemy to i my: zdrowie, samopoczucie.

Temat rzeka.
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Ochrona srodowiska

Postprzez peterhol9 24 lut 2009, 12:12

wysher napisał(a):Dużo racji jest w tym co mówisz... oj duuużo
Jednak coś mi się zdaje, że naskakujesz tutaj na większość piszących w tym temacie, również na mnie. :P Nie uważam, żeby ten temat nadawał się do cyrku...
na Ciebie Wyszi nie ;) niemniej jednak niektóre treści z poszczególnych postów tegoż zacnego bądź co bądź tematu są ehhh. no comment. Tyle tytułem wyjaśnienia :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Ochrona srodowiska

Postprzez rdk 24 lut 2009, 15:07

jak już piszesz to pisz o co chodzi a nie... wiem ale nie powiem?
z twoich postów bije jedno - "moja wiedza jest najprawdziwsza, wy się mylicie, ale jestem na tyle inteligentny że wam tylko dam znać o waszej głupocie w domyśle, a resztę sobie dopowiedzcie"

no offence, ale nie lubię jak ktoś coś mówi, ale jednak nie mówi... :)

każdy może mieć swoje zdanie, nie prawda? ;)
Avatar użytkownika
rdk
 
Wiek: 41

Re: Ochrona srodowiska

Postprzez peterhol9 25 lut 2009, 11:28

racja, może niepotrzebnie zabierałem tutaj głos, ale cóż..mogę wyrazić również zdanie na temat zdania innych osób typu Infra i aluzji do mnie, które mnie wkurwiły. A temat dragów i moje posty równiez można sobie poczytać tam.

To oczywiscie nie tyczy sie Radek Ciebie, ale pisze w ogóle :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Poprzednia strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron