Dj Tiesto - Global Clubbing: The Netherlands

progressive trance, trance / Planetary Consciousness / 1998

Powrót do Albumy/Kompilacje

Dj Tiesto - Global Clubbing: The Netherlands

Postprzez michal 01 mar 2009, 18:47

Obrazek

1. S.B. MC Cafferty – Lonely Drive
2. Stone Factory – New Sunset (Olav Basoski Remix)
3. HH – Planetary
4. Pink Bomb Featuring Tracey Cattell - Indica (Original Mix)
5. Clear View - Cry For Love (Original Version)
6. Roze - Our Love (Original)
7. Channel Tribe - Neuro Disco
8. Kamaya Painters - Endless Wave (Original)
9. Rob Searle - Planet 303
10. Interflow - Beyond Centaury
11. Lakota Presents: Starecase – Reference (Original Mix)
12. Tilt vs. Paul van Dyk - Rendezvous (Quadrophonic Remix)
13. Arrakis - Medusa (Part 1)
14. Mystica - Afrika Horizon (X-Cabs Remix 1)
15. Dos Deviants - Strange Days (Original Version)

Tiesto z 1998 roku. Z perspektywy czasu bardzo zaskakujący ilością progresywnych kawałków, zwłaszcza że kompilacja ta została wydana niemal równolegle do transowego Magik 3 Far From Earth. Ale ta mini-seria rodzimej wytwórni Hardy'ego Hellera specjalizująca się w wydawaniu świetnych kawałków z zagranicznych wytwórni miała chyba korespondować z serią Global Underground - podobieństwa graficzne etc. Stąd też - tak myślę - dużo rytmicznego, mało melodyjnego (Rob Searle, Kamaya Painters, Tilt vs Paul van Dyk) progressive. Są klasyki: Arrakis - Medusa, Pink Bomb - Indica, Endless Wave. I kilka naprawdę fenomenalnych numerów: Beyond Centauri, Afrika Horizon (koniecznie X-Cabs remix 1, Chris Cowie wiedział co robi), New Sunset w remixie Basoskiego, no i mój osobisty faworyt - 'Reference' Starecase'ów (jeszcze z czasów przed Hope Recordings) z genialnym breakiem.

Znając twórczość i sety tego gościa ciężko uwierzyć, że spod jego ręki wyszła taka w sumie nie-trance'owa kompilacja. Gorąco polecam :)
'Es ist alles lächerlich, wenn man an den Tod denkt' T. Bernhard

"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen" L. Wittgenstein
Avatar użytkownika
michal
 
Wiek: 39
Skąd: Koszalin

Re: Dj Tiesto - Global Clubbing: The Netherlands

Postprzez phantom 21 mar 2009, 13:46

Kompilacji nie słyszałem, toteż tytuły niektórych kawałków są mi zupełnie obce, ale co do samego progresywnego charakteru, to mogę powiedzieć tyle, że Tiesto kiedyś był zachwycony serią Global Underground, na łamach której sam marzył zadebiutować. Może stąd taki dobór utworów :).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Dj Tiesto - Global Clubbing: The Netherlands

Postprzez JoseDiablo 21 mar 2009, 14:11

phantom napisał(a):Tiesto kiedyś był zachwycony serią Global Underground, na łamach której sam marzył zadebiutować

to się chłopak nie doczekał ;) inna sprawa, że miał ręce pełne roboty: Magiki, Zakazane Raja, ISOS-y... za dużo srok za ogon chciał chwycić :) a tak na poważnie to można założyć osobny temat odnośnie GU. Na przykładzie tych wydawnictw widać jak muzyka ewoluowała, szczególnie w odniesieniu do dj'ów ze sceny brytyjskiej - co grali kiedyś, a co grają teraz. Nick Warren, Darren Emerson, Dave Seaman i im podobni.

Swego czasu był chyba taki temat na FMT, ale tutaj mamy pełną wolność słowa, więc może i zainteresowanie byłoby większe ;)
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk


Powrót do Albumy/Kompilacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron